Každý majitel ohaře jistě ví, že tito pejsci mají energickou a hravou povahu. Jsou sice velmi inteligentní, ale také aktivní, proto není divu, že se při svém zapálení do čenichání a objevování nových věcí mohou snadno zaběhnout. Pokud jste se už někdy dostali do situace, kdy nevíte, kde se váš pes zrovna nachází, nezoufejte. Poradíme vám, jak to řešit. Ať už potřebujete pomoct s profesionálním výcvikem ohařů, nebo máte doma prostě neposedného tuláka, právě GPS obojky jsou pro vás jako stvořené.
Ohaři jsou psi vyšlechtění k lovu a aportování, jako společníci se účastnili honů v lesích, a to odpovídá i jejich povaze. Ač jsou různé typy ohařů, spojuje je jedno: snadný výcvik a dobrý vztah k lidem a k dětem. S výchovou ohařů vám může významně pomoci elektronický obojek pro psy. Jaký je pro toto plemeno vhodný a co vše s touto výcvikovou pomůckou zvládnete?
Představte si, že jdete na svou každodenní vycházku se psem ven. Váš pes vás poslouchá, necháte ho na volno a z ničeho nic chytí stopu a utíká pryč. Na vaše povely nijak nereaguje. Asi každý majitel psa se s touto situací alespoň jednou za život setkal nebo setká. Pokud vám pes uteče od rodinného domu, můžete pokračovat ve své práci, pes se určitě po pár hodinách objeví před brankou.
Každý, kdo se stará o svého čtyřnohého kamaráda, by měl mít přehled o všech jeho potřebách. K základní péči, kromě pravidelných návštěv u veterináře, by měl mít každý pes denně zajištěno venčení, plnohodnotnou stravu a přístup k vodě. Jinak krmíme štěňátka, dospělé psy a jinak psy alergické, starší nebo nemocné. Dospělý aktivní pes by měl ve svém jídelníčku dostávat vodu, bílkoviny, uhlohydráty, tuky, vitamíny a minerály - vše v takové míře, aby byl zajištěna energie, adekvátně jeho osobní každodenní zátěži.
Socializace - výraz, který by měl znát každý majitel čtyřnohého společníka. Neustále omílaný pojem, pod kterým si každý z nás představí něco jiného. Pejskaři se často rozcházejí v názorech, jak, kdy, s kým a kde socializaci začít. A nejen majitelé, ale i veterináři na to mají odlišné pohledy. Jde především o to, že většina štěňat nemá všechny potřebné vakcíny a tak je rizikem, vypustit je jen tak mezi cizí psy. Nikdy nevíte, jestli psi, které potkáte, netrpí nějakou nemocí, která by mohla vašeho ohrozit. Nejde samozřejmě jen o nemoci, ale také to, že nevíte, jak daný pes zareaguje, i když málokterý pes zaútočí na štěně s úmyslem mu ublížit.
Nemají rádi obojky, trochu zlobí, hodně sportují nebo se teprve učí? Kšíry jsou praktickou výcvikovou pomůckou - pejsci se lépe ovládají a zbytečně se neškrtí. Nevíte, podle čeho kšíry vybrat? Poradíme vám.
Pořádně velká miska dobrot je největším zdrojem psí radosti. Pokud ale po každém obědě přichází břichabol, průjem či zvracení, z radosti se stává nepříjemná starost. Jak poznat, které problémy jsou vážné, a jaké krmivo vybrat, aby si váš ohař pochutnal bez nepříjemných následků?
Víte, které nemoci klíšťata přenášejí a jak pejska spolehlivě ochránit? Poradíme vám, jak vybrat správné antiparazitikum a jak jej co nejúčinněji aplikovat.
Při pořizování čtyřnohého společníka si samozřejmě všichni přejí, aby z roztomilého štěněte vyrostl vychovaný a bezproblémový pes. Ne vždy se ale zadaří. Mnohokrát se tak stane kvůli zanedbání jedné z nejdůležitějších částí výchovy psa - socializaci.
Pokud si pořídíte pejska, získáte přítulného kamaráda, kterému stačí dát jen trochu lásky a vrátí vám ji několikanásobně. Spolu s radostí ze psího mazlíčka jdou ale ruku v ruce i určité problémy. Každý hafan si rád pochutná na něčem dobrém, což může být náporem na vaši peněženku.
Copyright © 2008 - 2018
Web From Pixels group
design by BORI
Navštivte také: fotogalerie dorty