Nemají rádi obojky, trochu zlobí, hodně sportují nebo se teprve učí? Kšíry jsou praktickou výcvikovou pomůckou - pejsci se lépe ovládají a zbytečně se neškrtí. Nevíte, podle čeho kšíry vybrat? Poradíme vám.
Pořádně velká miska dobrot je největším zdrojem psí radosti. Pokud ale po každém obědě přichází břichabol, průjem či zvracení, z radosti se stává nepříjemná starost. Jak poznat, které problémy jsou vážné, a jaké krmivo vybrat, aby si váš ohař pochutnal bez nepříjemných následků?
Víte, které nemoci klíšťata přenášejí a jak pejska spolehlivě ochránit? Poradíme vám, jak vybrat správné antiparazitikum a jak jej co nejúčinněji aplikovat.
Při pořizování čtyřnohého společníka si samozřejmě všichni přejí, aby z roztomilého štěněte vyrostl vychovaný a bezproblémový pes. Ne vždy se ale zadaří. Mnohokrát se tak stane kvůli zanedbání jedné z nejdůležitějších částí výchovy psa - socializaci.
Pokud si pořídíte pejska, získáte přítulného kamaráda, kterému stačí dát jen trochu lásky a vrátí vám ji několikanásobně. Spolu s radostí ze psího mazlíčka jdou ale ruku v ruce i určité problémy. Každý hafan si rád pochutná na něčem dobrém, což může být náporem na vaši peněženku.
Kolikrát jste již slyšeli věty typu „Můj pes není na výcvik dost chytrý.", „Jeho to prostě nebaví, tak necvičíme." a podobně? Nebo si to dokonce myslíte o svém chlupáči? Pravdou je, že žádný z nich není hloupý, ani nechápavý. Většinou je pes neposlušný kvůli základním chybám majitele, kterých se dá tak jednoduše zbavit.
Mezi pejskaři i profesionálními kynology se rozšiřují elektronické pomůcky, jako jsou například protištěkací obojky, výcvikové obojky nebo elektronické ohradníky. O posledně jmenovaných koluje celá řada polopravd a mýtů. Proto jsme vyzpovídali odborníka a majitele největšího specializovaného obchodu Elektro-Obojky.cz pana Tomáše Mráze. Ten nám prozradil, jak elektronické ohradníky a ploty pro psy pracují, jaké jsou jejich výhody a nevýhody a kdy se vyplatí uvažovat o jejich pořízení.
Nasadit čtyřnohému příteli elektronický obojek proti štěkání není žádná ostuda. K výchově psů je používají i zkušení kynologové. Aby pomůcka splnila očekávání, je nutné věnovat jejímu výběru dostatečnou pozornost. Často diskutovaný je také etický, resp. bezpečnostní rozměr protištěkacích obojků. Také o tom jsme si povídali s odborníkem a majitelem největšího specializovaného obchodu Elektro-Obojky.cz panem Tomášem Mrázem.
Elektronické obojky pro psy jsou fenoménem poslední doby. Profesionální kynology i pejskaře rozdělily na dva tábory. Jeden z nich je jich zastáncem, druhý odpůrcem. Stejně jako o jiných novinkách koluje i o elektronických obojkách řada mýtů. Zeptali jsme se proto majitele portálu Elektro-Obojky.cz, pana Tomáše Mráze, jak tato zařízení fungují, jak je správně používat a co je pravdy na tom, že zvířatům ubližují.
Těžká otázka a podle mého názoru je důležité, jaké má člověk priority a kam vlastně chce jet. V případě, že chcete vyjet daleko a využít k tomu služeb leteckých společností, určitě je vhodnější nechat psisko doma. Bud u rodiny, přátel a nebo využít psích hotelů, což není jednoduché si vybrat ten nejlepší...
Copyright © 2008 - 2023
Web From Pixels group
design by BORI
Navštivte také: stezka Pustevny | fotogalerie dorty | Faktura Online