Nejprve bychom si měli říci, co to vlastně záchranářský výcvik je. Záchranný pes je vycvičený na hledání ztracených lidí a to buď v sutině (zemětřesení, výbuchy, spadlé budovy) nebo v ploše (lesy, strže, nepřehledné terény) a tyto ztracené osoby sám aktivně vyhledává a hlásí štěkáním psovodovi, pokud někoho najde. Zejména záslužná je tato práce psa na sutině, kdy hledá lidi pouze čichem pod troskami a zbořeninami.
Určitě každý z Vás již někdy slyšel o agilitách - jedná se o psí sport, při kterém se pes i pániček proběhnou a také zapotí při překonávání různých překážek. Tento krátký úvod ke tréninku psa na agility je určen spíše pro ty, kteří o tomto psím sportu slyšeli a chtějí jej zkusit. Budeme ale rádi, když i zkušenější pejskaři předají svá moudra v diskusi pod článkem a pomohou tak ostatním.
Jistě také odměňujete svého pejska různými laskominami, ale děláte to správně? Dnes se podíváme na to jak svého psa motivovat pomocí odměn v podobě pamlsků, jaký typ odměny zvolit a jak se obecně chovat, aby se nám to nezvrhlo v bezúčelné odměňování v režii psa.
Článek od Lenky Filipové, studentky 2.ročníku Univerzity veterinárneho lekárstva Košice. Článek je uveden ve slovenštině, ale věříme, že to pro čtenáře nebude překážkou a dočtou se zde užitečné informace.
Mnohí chovatelia nemajú jasno v tom ako kŕmiť suku počas gravidity a laktácie a dopúšťajú sa chýb. Komerčne vyrábané krmivá poskytujú dnes už množstvo výrobkov určených práve pre gravidné a laktujúce suky..
Výmarský ohař je silný a uměřeně temperamentní ohař pracovního typu, je rychlý a vytrvalý. Je velmi fixovaný na člověka. Je ostřejší než většina ostatních ohařů, avšak ne agresivní - agrese vzniká špatnou výchovou psa. Vyniká inteligencí a snadnou cvičitelností. Je naprosto všestranně využitelný a poslušný. Je ostražitý, nebojácný, s velkou loveckou vášní. Je výborný hlídač, v cizině užívaný i k práci v ozbrojených složkách. Stále častěji držený jen jako společník. Výmarský ohař má obzvláště dobré vlohy k práci po výstřelu. V poslední době se díky zahraničním krytím zkvalitňuje jejich manýr vystavení, perfektní postoupení, rychlé a systematické hledání. A dnes si řekneme něco o historii tohoto velmi oblíbeného plemene.
Jako naši pravidelní čtenáři jistě víte, že jsme před dvěma měsíci spustili uživatelské weby. Jedná se o službu, kde si každý může jednoduše a hlavně zdarma vytvořit webové stránky pro své psí přátele. Nyní jsme se rozhodli aktivní webmastery odměnit.
Chov a výcvik loveckých ohařů je v USA populární a má dlouholetou tradici. Pro našince je trochu obtížné se v organizaci výcviku orientovat, protože touto činností se v USA zabývá více organizací. Vyjmenujme si pouze ty nejvýznamnější.
Po několika měsících vývoje a týdnech testování přichází ten okamžik, na který mnoho z vás čekalo. Ano, je to tady! Dnes jsme pro Vás spustili uživatelské weby. Nyní má každý možnost založit si své vlastní webové stránky a to ZDARMA! Ano, vidíte dobře... Základní verze stránek bude opravdu zdarma. Zpoplatněny budou pouze doplňkové služby pro náročné uživatele. A v tomto případě budou finanční prostředky vybrané na poplatcích za rozšířené služby použity na financování chodu portálu, uživatelských webů a také na propagaci portálu. pokud nemáte vlastní stránky, tak se Vám naskytla skvělá příležitost získat kvalitní web úplně zdarma! Proč této příležitosti nevyužít?
U nás jej známe pod zkratkou NKO, v Evropě DK a za "velkou louží" je známý pod zkratkou GSP - german shorthaired pointer. Tento ohař patří mezi nejpopulárnější plemena ohařů. Paradoxně největší chovnou základnu má za mořem - v USA, mnohonásobně větší než celá Evropa dohromady.
Field Trialové soutěže jsou v USA nesmírně populární a mají dlouholetou tradici. Od kontinentálních a britských soutěží se liší pojetím. Existují dva druhy trialových soutěží a to tzv. Walking, které známe v Evropě a dále horsback.
Copyright © 2008 - 2023
Web From Pixels group
design by BORI
Navštivte také: stezka Pustevny | fotogalerie dorty | Faktura Online