Diskuse na téma "Elektronický obojek" vyvolává emoce, jak mezi odbornou, tak i laickou veřejností. Z tohoto důvodu vznikl tento obsáhlý článek, který se snaží popsat detailně funkci elektronického obojku, ale také zacházení s ním. Elektronický obojek může být výbornou pomůckou, ale jen v rukou cvičitele, který s ním umí patřičně zacházet.
Jelikož se na nás v současné době navalilo více práce, než jsme čekali, tak zbylo méně času na tento portál, což ale hodláme v blízké době změnit. Pokud by někdo z našich čtenářů měl nějaký zajímavý článek, související se psí tématikou, at neváhá a podělí se o něj s ostatními čtenáři portálu. Teď již k samotnému článku, který pro Vás připravila paní Helena Dvořáková a který pojednává o francouzských dlouhosrstých ohařích.
Plemena dlouhosrstých ohařů, která byla vyšlechtěna ve Francii, mají svoje kořeny převážně v západních oblastech dnešní Francie a nepocházejí tedy, s jedinou výjimkou, z jihu a jihozápadu jako francouzští krátkosrstí ohaři.
Brok Nová Hajnice vyhrál v neděli 1. března 2009 druhý den Evropského pointerchampionátu v Řecku. V celkovém hodnocení se umístil na druhém místě, když za vítězem z Kypru zaostal při shodném pracovním hodnocení o jediný bod ze vstupní morfologické prohlídky.
V tomto článku bychom rádi shrnuli novinky na portále Ohaři.eu. Informovali Vás o připravovaných soutěžích a také o nově chystené lize "Ohař roku". Vpodstatě se bude jednat o celoroční pozorování aktivních ohařů, jezdících po výstavách a na základě jejich úspěchů jim budou přiřazovány body. Více prozradíme v článku.
5. listopadu jsme vyhlásili soutěž pro naše čtenáře, ve které měli možnost ukázat všem své spisovatelské schopnosti. Soutěž probíhala až do konce ledna tohoto roku. Za tyto tři měsíce dorazily do redakční pošty jen tři soutěžní články. Vzheldem k propagaci soutěže jsme očekávali větší zájem, ale asi je tady málo spisovatelsky nadaných pejskařů. Proto děkujeme všem, kteří se nebáli ukázat svou práci a zaslali své články do soutěže.
Kloubní výživa je v dnešním světě plném zkratek jako DKK, DKL, OA jakousi samozřejmostí. Naprostou samozřejmostí by měla být u pracovních psů v zátěži, u starších pejsků a také v růstovém období štěňat velkých a obřích plemen psů. Ve všech případech by měla být kombinována s kvalitní stravou.
Pravidelní čtenáři tohoto portálu jistě vědí o probíhající soutěži o hodnotné ceny, které daroval e-shop s chovatelskými potřebami Veselá tlapka. Tato soutěž končí 31.1.2009, takže máte již jen dva týdny na zaslání Vašich článků!
Uplynul nějaký čas a do redakční pošty došel již třetí článek do naší soutěže. Jeho autorem je Jaroslav Šeda (www.anglickysetrandy.estranky.cz). Opět Vás prosím o hodnocení článku a také se můžete vyjádřit v diskusi - to abychom měli ulehčenou práci při rozhodování o cenách.
Slova autora: V tomto článku bych se chtěl s vámi podělit o moje zkušenosti, které jsem získal za dva roky a asi 1000 hodin výcviku pomocí elektronického obojku. Můj pes je anglický setr. Předesílám, že každý ohař reaguje na výcvik pomocí elektrického obojku trošku jinak, nicméně základní principy budou u většiny jedinců podobné.
Přejeme Vám šťastný a úspěšný nový rok s Vašimi pejsky, ve kterém nesmí chybět spousta nových zážitků a poznatků, se kterými se jistě rádi podělíte s ostatními prostřednictvím portálu ohaři.eu.
Alergie jsou v současné době horkým tématem, jak při výrobě krmiv, tak následně v praxi ve veterinárních ordinacích. Alergie řadíme mezi typické civilizační choroby, styku s alergenem, který vyvolává alergickou reakci je těžké zabránit u lidí, natož u zvířat.
Copyright © 2008 - 2023
Web From Pixels group
design by BORI
Navštivte také: stezka Pustevny | fotogalerie dorty | Faktura Online