Kolikrát jste již slyšeli věty typu „Můj pes není na výcvik dost chytrý.", „Jeho to prostě nebaví, tak necvičíme." a podobně? Nebo si to dokonce myslíte o svém chlupáči? Pravdou je, že žádný z nich není hloupý, ani nechápavý. Většinou je pes neposlušný kvůli základním chybám majitele, kterých se dá tak jednoduše zbavit.
Mezi pejskaři i profesionálními kynology se rozšiřují elektronické pomůcky, jako jsou například protištěkací obojky, výcvikové obojky nebo elektronické ohradníky. O posledně jmenovaných koluje celá řada polopravd a mýtů. Proto jsme vyzpovídali odborníka a majitele největšího specializovaného obchodu Elektro-Obojky.cz pana Tomáše Mráze. Ten nám prozradil, jak elektronické ohradníky a ploty pro psy pracují, jaké jsou jejich výhody a nevýhody a kdy se vyplatí uvažovat o jejich pořízení.
Nasadit čtyřnohému příteli elektronický obojek proti štěkání není žádná ostuda. K výchově psů je používají i zkušení kynologové. Aby pomůcka splnila očekávání, je nutné věnovat jejímu výběru dostatečnou pozornost. Často diskutovaný je také etický, resp. bezpečnostní rozměr protištěkacích obojků. Také o tom jsme si povídali s odborníkem a majitelem největšího specializovaného obchodu Elektro-Obojky.cz panem Tomášem Mrázem.
Elektronické obojky pro psy jsou fenoménem poslední doby. Profesionální kynology i pejskaře rozdělily na dva tábory. Jeden z nich je jich zastáncem, druhý odpůrcem. Stejně jako o jiných novinkách koluje i o elektronických obojkách řada mýtů. Zeptali jsme se proto majitele portálu Elektro-Obojky.cz, pana Tomáše Mráze, jak tato zařízení fungují, jak je správně používat a co je pravdy na tom, že zvířatům ubližují.
Těžká otázka a podle mého názoru je důležité, jaké má člověk priority a kam vlastně chce jet. V případě, že chcete vyjet daleko a využít k tomu služeb leteckých společností, určitě je vhodnější nechat psisko doma. Bud u rodiny, přátel a nebo využít psích hotelů, což není jednoduché si vybrat ten nejlepší...
Máte doma pejska, nebo pejsky? Pak jistě víte, že bez kvalitních chovatelských potřeb se neobejdete. Pokud se svým nezbedou vyrážíte pravidelně do přírody a chcete, aby se měl co nejlépe i doma, musíte mu zkrátka pořídit prvotřídní vybavení.
S výběrem štěněte, jeho pořízením a nakoupením potřebných věcí naše starosti nekončí. Z malého uzlíčku vyroste nohatý dorostenec a najednou nás vláčí na vodítku kam chce on, štěká na procházející psí kamarády, neslyší na žádné povely a doma si bere jídlo ze stolu a spí na pohovce. Sesedne rodinná rada a zazní ta správná věta - MUSÍME JÍT NA CVIČÁK!
Psí bouda - domov pro Vašeho psího přítele. Dnes si řekneme nějaké základní informace o psích boudách. Zkušenější uživatelé již jistě tohle všechno znají, ale portál navštěvují i začátečnící hledající rady. Možná právě Vy uvažujete nad novou psí boudou a proto si nenechte ujít tento článek.
Dnes si řekneme něco o kotcích pro psy. Je to ideální pro všechny, kteří mají svoji zahradu, ale pejska nechtějí uvazovat, či mu jen chtějí poskytnout přístřešek na noc i s výběhem.
Pokud se výchově vašeho štěněte věnujete dostatečně, neměl by s disciplínou psa být žádný problém. Ne každý má ovšem dostatek času a hlavně natolik silné nervy, aby zvládl soustavný trénink svého miláčka. Výcvik psa hraje v jeho životě velkou roli a dozajista ji oceníte i vy.
Copyright © 2008 - 2023
Web From Pixels group
design by BORI
Navštivte také: stezka Pustevny | fotogalerie dorty | Faktura Online