Určitě každý z Vás již někdy slyšel o agilitách - jedná se o psí sport, při kterém se pes i pániček proběhnou a také zapotí při překonávání různých překážek. Tento krátký úvod ke tréninku psa na agility je určen spíše pro ty, kteří o tomto psím sportu slyšeli a chtějí jej zkusit. Budeme ale rádi, když i zkušenější pejskaři předají svá moudra v diskusi pod článkem a pomohou tak ostatním.
Jistě také odměňujete svého pejska různými laskominami, ale děláte to správně? Dnes se podíváme na to jak svého psa motivovat pomocí odměn v podobě pamlsků, jaký typ odměny zvolit a jak se obecně chovat, aby se nám to nezvrhlo v bezúčelné odměňování v režii psa.
Chov a výcvik loveckých ohařů je v USA populární a má dlouholetou tradici. Pro našince je trochu obtížné se v organizaci výcviku orientovat, protože touto činností se v USA zabývá více organizací. Vyjmenujme si pouze ty nejvýznamnější.
Diskuse na téma "Elektronický obojek" vyvolává emoce, jak mezi odbornou, tak i laickou veřejností. Z tohoto důvodu vznikl tento obsáhlý článek, který se snaží popsat detailně funkci elektronického obojku, ale také zacházení s ním. Elektronický obojek může být výbornou pomůckou, ale jen v rukou cvičitele, který s ním umí patřičně zacházet.
Uplynul nějaký čas a do redakční pošty došel již třetí článek do naší soutěže. Jeho autorem je Jaroslav Šeda (www.anglickysetrandy.estranky.cz). Opět Vás prosím o hodnocení článku a také se můžete vyjádřit v diskusi - to abychom měli ulehčenou práci při rozhodování o cenách.
Slova autora: V tomto článku bych se chtěl s vámi podělit o moje zkušenosti, které jsem získal za dva roky a asi 1000 hodin výcviku pomocí elektronického obojku. Můj pes je anglický setr. Předesílám, že každý ohař reaguje na výcvik pomocí elektrického obojku trošku jinak, nicméně základní principy budou u většiny jedinců podobné.
V první části článku jsme si řekli něco o základech výcviku loveckých psů a také jste se mohli dočíst jak naučit psa vybraným loveckým úkonům. V tomto díle seznam úkonů rozšíříme například o hledání, vystavování, ale také třeba výcvik psa ve vodě.
Výcvikem psa rozumíme cílevědomé vytváření naučených reakcí, návyku na požadované úkony, na povel - signál cvičitele. Výcvikem působíme na psychiku psa a současně potlačujeme nežádoucí chování psa pomocí určitého nátlaku. Nejmírnější formou nátlaku ve smyslu uvedené definice je pochvala psa.
Jak na to? Kdy je optimální začít s výcvikem pejska? To se dovíte v tomto článku. Také se dovíte jaké pomůcky používat při výcviku, jaké povely, systém pochval a odměn. Po přečtení článku můžete jít trénovat se svým psím miláčkem a můžete jej naučit nejen "sedni", "lehni", ale také aby štěkal na povel, naučil se chodit u nohy, slyšet na své jméno a spoustu dalšách základních povelů.
Copyright © 2008 - 2023
Web From Pixels group
design by BORI
Navštivte také: stezka Pustevny | fotogalerie dorty | Faktura Online