Také už jste marně řešili situaci, kdy vás nečekaně zdržela práce nebo jiná záležitost a váš pes doma osaměl? Řešení, jak obstarat chlupáče o samotě doma, nabízí moderní technologie. Vybavte svou domácnost automatickým dávkovačem krmiva s různými funkcemi navíc! Čím vás pečovatelská technologie obohatí?
Každý, kdo se stará o svého čtyřnohého kamaráda, by měl mít přehled o všech jeho potřebách. K základní péči, kromě pravidelných návštěv u veterináře, by měl mít každý pes denně zajištěno venčení, plnohodnotnou stravu a přístup k vodě. Jinak krmíme štěňátka, dospělé psy a jinak psy alergické, starší nebo nemocné. Dospělý aktivní pes by měl ve svém jídelníčku dostávat vodu, bílkoviny, uhlohydráty, tuky, vitamíny a minerály - vše v takové míře, aby byl zajištěna energie, adekvátně jeho osobní každodenní zátěži.
Pořádně velká miska dobrot je největším zdrojem psí radosti. Pokud ale po každém obědě přichází břichabol, průjem či zvracení, z radosti se stává nepříjemná starost. Jak poznat, které problémy jsou vážné, a jaké krmivo vybrat, aby si váš ohař pochutnal bez nepříjemných následků?
Pokud si pořídíte pejska, získáte přítulného kamaráda, kterému stačí dát jen trochu lásky a vrátí vám ji několikanásobně. Spolu s radostí ze psího mazlíčka jdou ale ruku v ruce i určité problémy. Každý hafan si rád pochutná na něčem dobrém, což může být náporem na vaši peněženku.
Článek od Lenky Filipové, studentky 2.ročníku Univerzity veterinárneho lekárstva Košice. Článek je uveden ve slovenštině, ale věříme, že to pro čtenáře nebude překážkou a dočtou se zde užitečné informace.
Mnohí chovatelia nemajú jasno v tom ako kŕmiť suku počas gravidity a laktácie a dopúšťajú sa chýb. Komerčne vyrábané krmivá poskytujú dnes už množstvo výrobkov určených práve pre gravidné a laktujúce suky..
Kloubní výživa je v dnešním světě plném zkratek jako DKK, DKL, OA jakousi samozřejmostí. Naprostou samozřejmostí by měla být u pracovních psů v zátěži, u starších pejsků a také v růstovém období štěňat velkých a obřích plemen psů. Ve všech případech by měla být kombinována s kvalitní stravou.
Alergie jsou v současné době horkým tématem, jak při výrobě krmiv, tak následně v praxi ve veterinárních ordinacích. Alergie řadíme mezi typické civilizační choroby, styku s alergenem, který vyvolává alergickou reakci je těžké zabránit u lidí, natož u zvířat.
Pamlsky, mlsky a jiné různé dobroty jsou nedílnou součástí krmné dávky psů, vždyť kdo by odolal prosebnému pohledu svého psího miláčka, zvlášť, když Vánoce klepou na dveře.
Na českém trhu najdete široké spektrum různých psích dobrot, v dnešním díle se budeme věnovat některým z nich.
Minule jsme se věnovali základnímu rozdělení krmiv a jejich nákupu, v tomto příspěvku bych vám předložila základní „slovníček pojmů" , který jistě oceníte při podrobnějším průzkumu surovinového složení krmiv. V ČR je vše, co se týká krmiv více méně legislativně ošetřeno Zákonem o krmivech č.45/2008 Sb. (úplné znění zákona ve smyslu jeho pozdějších změn) a dále pak doplňujícími vyhláškami Ministerstva zemědělství ČR (zejména vyhláška č. 451/2000 Sb.)
O výživě psa toho bylo napsáno již mnoho, pokusím se tedy pouze o krátkou výstižnou exkurzi do pestrého světa krmiv pro psy. V článku se dozvíte něco málo o rozdělení krmiv do jednotlivých tříd a také zde najdete velmi užitečné rady jak postupovat při výběru krmiva, či jak toto krmivo psovi podávat.
Copyright © 2008 - 2023
Web From Pixels group
design by BORI
Navštivte také: stezka Pustevny | fotogalerie dorty | Faktura Online