navigace: Úvodní strana > Diskuse > Cenné rady > MOK do bytu > Diskuse

Diskuse k tématu: MOK do bytu

MOK v bytě
Autor: Martina | 11.01.2009 18:13:13
Dobrý den,<br /> vlastníme jednu, ještě ani né půlroční psí slečnu MOK a máme ji v bytě 2+1. Prozatím s touto kombinací nebyl žádný problém. Velice podstatné je, aby měla možnost chodit na větší a delší procházky než jen kolem paneláku, aby se mohla dostatečně vyběhat, protože je to neskutečně hyperaktivní slečna. Alespoň tedy v našem případě. Potřebuje mít hodně hraček na hraní a také nějaké ty mlsky na kousání. Od samého začátku je sama doma hodná a jestli něco rozkouše nebo ne, podle mě nezáleží na tom, jestli je v bytě nebo v rodinném domě. Druhého psa sice v bytě nemáme, ale měli jsme ještě kokršpaněla, kterého si vzala mamka do Brna a při jejich společném setkání se pravda tomu staršímu naše rozdivočená slečna moc nelíbí (kouše ostrými zuby a škrábe) a to se mu už nelíbí, protože chce mít svůj klid. Jako každé štěně. Jde o to jak by to ten druhý pejsem snášel, když tam byl první. Myslím, že to co jste popsala v dotazu by se pejskovi určitě líbilo - velké procházky a cvičák...Možná by bylo dobré vzít Vašeho pejska za šťěňátkem, jak bude reagovat. Přeji hodně štěstí a hodně společných zážitků se čtyřnohými kamarády...Mějte se hezky<br /> <br /> S pozdravem Martina
MOK do bytu
Autor: Markéta | 13.01.2009 20:10:02
Dobrý den,<br /> také bydlím v bytě o velikosti 2+1 s německou kr. ohařkou, ještě je štěňátko a nemáme problém. Znám lidi co to odsuzují, že chováte lovecké plemeno v bytě, že potřebuje les, ale jsem názoru toho, že když se o svého psa starám, tak nezáleží jestli je uvázaný u domu se zahradou a má průměr kontaktu s pánem a nebo je v bytě, kde s páničkem tráví veškerý volný domácí čas. Je pravda, že i ta moje je hyperaktivní a temperamentní, ale řešíme to hračkami, a různými kostičkami a samozřejmě výběhem venku, i když momentálně mrzne, tak malá moc nechce a je to pochopitelné když má ještě holé bříško :).
MOK v bytě
Autor: Ladik | 29.07.2010 18:01:41
My jsme si taky pořizovali našeho maďárka do bytu. Denně jsme s ním byli aktivně venku min. 5 hodin... nedaleko máme oboru a rybníky, každý víkend někam do hor a do divočiny atd atd...i tak je na něm ale patrné, že je šťastnější na venkově, kde má pořádně co čuchat - v poli, v lese. Je to pro něj mimo město podle mého názoru mnohem zajímavější a variabilnější. Cvičák ho samozřejmě taky baví i všechny podobné vylomeniny, ale pole je pole:-) My se nakonec rozhodli a stěhujeme se kvůli němu na venkov:-)) Tím nechci říct, že by to v bytě a ve městě nešlo, jen tam asi není 100 % šťastný a když je, tak vám to dá safra práce:-)) Větší problém bych každopádně spíš viděla v druhém psovi. Není to k němu moc fér. Dělit se o paničku žádný nemá rád...
Re: MOK v bytě
Autor: Miroslav Pálik | 13.11.2010 22:00:10
Je 100% šťastný, lebo je stále s vami v kontakte. Tí čo tvrdia že poľovný pes nepatrí do bytu väčšinou psa nemajú, alebo prídu z vonku naženú psa do koterca, daju mu vodu, žrádlo a viac sa o neho nestaraju.
MOK do bytu
Autor: Jiří Smetana | 29.11.2010 22:11:51
Dobrý den, máme doma pejska MOK a fenku NKO, která je bohužel bázlivá (dostali jsme ji v jednom roce věku). Oba jsou super. V bytě naprosto klidní a pohodoví, na vycházce na poli nebo v lese jsou nejšťastnější. Pokud máte auto, tak je úplně jedno jestli bydlíte ve městě nebo na vesnici. Myslím si, že ohař je pes, který miluje přítomnost svého pána. V bytě má pak ke svému pánovi opravdu blízko.
mok bytě
Autor: Vendula KNeslová | 07.12.2010 23:01:46
Dobrý den, my jsme si pořídili psa do domu s velkou zahradou,ale ze zkušenosti můžu říct, že i když má možnost být venku jak dlouho chce, není tam pokud nejsem s ním. Stále chce být u mě a ve výsledku je to tedy pes uvnitř. Takže bych se nebála bytu - pokud spolu chodíte ven, psisku to určo vyhovuje:-)
Re: mok bytě
Autor: Ladik | 17.01.2011 15:21:11
Můžu jen potvrdit, ten náš mizera na zahradě sám není ani za nic (leda v létě, když se opaluje:-) Nejšťastnější je, když vezmeme vodítko a jdeme ven, ale i když vylezeme na zahradu a něco pracujeme... to pak pracuje taky:-) a moc si to užívá...
pes
Autor: Hugo | 23.01.2011 17:49:58
Podle mě je mít psa v bytě dost špatné. Jste sice poád se psem, ale co on z toho má? lovecký pes potřebuje pohyb a takové válení na sedačce není nic pro něho. Často v brně vidím lidi s výmarama jak jdou kolem baráku a pak domů. Je jasný že se o psa staráte když když ho máte. kdybyste se o něho nestarali tak je to nazabití. Něco jiného je mít psa doma v rodinném domě. Tam je klídek pohode. I byt by šel, kdyby byl venku prostor. Soudím ale že většina zde píšících lidí je z města a chdí s ním na pidiprocházky. Teď otočím stranu. Zase není třeba to stím pohybem přehánět, zkrátka pes je to na lovení a má mít určitá pravidla. Vždycky se zasměju když čtu ty čtyřhodinové procházky s aportováním hraček a kdo ví čím ještě. Zkrátka všeho moc škodí. :D
Re: pes
Autor: Facs | 11.02.2011 16:44:03
někdo je tu naježenej :P
Re: pes
Autor: Pavlína | 16.02.2011 14:24:02
Víte co má pes z toho, že je v bytě? Když se na to podíváme z etologického hlediska pes je smečkové zvíře, u vlků například odvrhnutí od smečky znamená pro jedince dost beznadějnou situaci a končí až smrtí. Tedy bych opravdu lidi. kteří mají psa v bytě neodsuzovala. Možná vás vytáčí že vidíte ve městě Výmarské ohaře. Na tom, že pes potřebuje pohyb se shodneme. Já jsem například z města mám munsterlanda a mám ho v bytě, a součástí mého dne je že opravdu chodíme na 2-3krát dvouhodinové procházky na pole. Víte mě dokáže vytočit, když mě někdo osočuje skoro z týrání zvířete proto, že ho mám v bytě a sám má psa v kotci na zahradě a vypustí ho o víkendu když má čas. To tedy mohou mít lidé z bytu psa na balkoně a je to to samé a v pořádku?
Re: pes
Autor: Hana | 09.07.2011 23:53:49
Souhlasim, ja mam tedy madara take v byte, ale delam bikejorging a agility atd a bez problemu, sedacku naprosto miluje a vyvalovani u topeni take. Ja si koupila ohare a naprosto jsem vedela, co me ceka, to ovsem nemohu rict napr. o tech "brnenskych" majitelich madaru ci vymaru, ono je to totiz v mode -teda nekde jsem to slysela...-mit tady toho nadhernyho hafana a nosit se s nim po vankovce ci v Luzankach dvakrat dokola a domu......tyhle bych liskala
Re: pes
Autor: Sandra | 14.03.2013 14:01:55
Také mám MOK v bytě 2+kk a nemyslím si, že by se měl nějak špatně. Naopak je šťastný, že může s námi trávit čas. Venku aportujeme a nejvíc ze všeho na světě miluje tenisák. Takže o pohyb nemá nouzi, jelikož na každou peocházku s sebou bereme házedlo. O ostatní psi a feny ani nejeví zájem. Když jedeme na chatu, kde má prostor být na zahradě, tak je raději s námi v chalupě a ven jde, jen s námi, když chce. Les má rád, ale myslím si, že by nevyměnil les za své procházky s tenisákem. Lovit ho baví plyšové hračky a nepotřebuje k tomu les nebo louku. Zavedli jsme doma hry, na schovávanou apod. a to ho moc baví. MOK totiž baví práce a hry s lidmi a nepotřebují k tomu zahradu, kde jsou sami. Bohužel jsem až alergická na to, když na venkově vidím ty chudáky, co jsou zavření v kotcích, nikdo se jim nevěnuje, venčí je max. 1 denně a stejně nemají možnost se proběhnout po zahradě, nebo mají, ale samotné je to nebaví. Také potkávám ve městě 2 pejskaře, kteří mají jiná většá plemena, která potřebují pohyb a jsou chudáci venčeni na krátkých vodítcích, ale to je jejich věc. Raději potkám agresivního psa na vodítku než zakousnutého v mém zadku.
dotaz
Autor: Valentina | 13.06.2011 14:23:54
Zitra musim hlidat 3 mes. MOK je rozmazlený, neposloucha, občas az agresivní. Dcera psa milují. . Mám strrach neco zkazit. Prosím poradit. Bydlim v pan. domě.
dotaz
Autor: Valentina | 13.06.2011 14:25:22
Zitra musim hlidat 3 mes. MOK je rozmazlený, neposloucha, občas az agresivní. Dcera psa milují. . Mám strach neco zkazit. Prosím poradit. Bydlim v pan. domě.
Re: dotaz
Autor: Ivana | 18.05.2020 13:19:06
Jaké dobroty nejčastěji kupujete pro svého pejska prosím?
Re: dotaz
Autor: Klaudie | 19.05.2020 09:50:37
Dříve jsem mu hodně kupovala pamlsky pro pejsky. Teď už mu za odměnu kupuji jen třeba kvalitní konzervu. Dávám mu ji opravdu za odměnu, takže to má jako pamlsek, ze kterého si vždy málem ucvrkne. Podařilo se mi narazit na kvalitní konzervy.
Re: dotaz
Autor: Ivana | 20.05.2020 10:10:36
Podle čeho to poznáte? že jde o kvalitní konzervu? Byla by jste tak hodná, a prozradila mi jakou konzervu pro svého pejska kupujete?
Re: dotaz
Autor: Klaudie | 21.05.2020 23:55:21
Má rád strašně moc konzervy Brit mono protein. Zkuste si tyto konzervy dát do vyhledávače. Najdete je v několika obchodech. Můžete kupovat v několika příchutích.


Diskuse k tématu: MOK do bytu

  Zobrazit celou diskusi
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-

Vaše fotogalerie

Informace o novinkách emailem
< Únor 2020 >
PoÚtStČtSoNe
12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829

Jaké témata článků by jste zde na portále uvítali?

10% (188)
71% (1390)
7% (136)
11% (213)
2% (44)
Počet hlasujících: 1971
Archiv »

 
Prohledat:
zavřít



Registrace | Funkce systému | Proč se registrovat | Ceník | Kontakty

Úvodní strana | Plemena ohařů | Články | Inzerce | Akce | Diskuse | Soutěže

Autorská práva | Reklama | O portálu Ohaři.eu | Zásady ochrany osobních údajů

Podporujeme | Podpořte náš portál | Mapa webu

Partneři portálu: Jen ty nejaktuálnější informace - to je Bonza! LEPŠÍ WEB

Copyright © 2008 - 2024
Web From Pixels group
design by BORI


Navštivte také: stezka Pustevny | fotogalerie dorty | Faktura Online