navigace: Úvodní strana > Diskuse > Cenné rady > Německý krátkosrstý ohař > Diskuse

Diskuse k tématu: Německý krátkosrstý ohař

NKO
Autor: Jana | 08.06.2009 11:45:11
Ahoj,<br /> mám již druhého Německého ohaře a je to báječný pes.Opravdu vynikající společník a nekonfliktní pes.Myslím že jsis vybrala dobře.Oproti ČF si myslím že nejsou tak tvrdí a NKO je méně tvrdohlavej.Nevím co přesně by tě zajímalo,ale klidně napiš.
NKO
Autor: Dagry | 06.07.2009 00:00:44
Zuzko, tak přeji šťastnou ruku při výběru štěňátka. Já mám taky ohaře a opravdu je to fešák.<br /> Akorát ho ve štěněcím věku pokousal labrador, takže teď je teda velmi agresivní na všechny velké psy. A tvrdohlavý teda taky trošičku je... no jo, někdy mě zkouší co vydržím. Ale jinak suprový pes, akorát jakmile spatří zajíčka nebo cokoliv co před ním utíká.... konec. Hluchý a pádí. Sice se vzápětí vrátí, ale bohužel se nenechá odvolat hned. To musíme dopilovat. Vím jak na to, ale je to trošku drastické a mně se do toho nechce.
NKO
Autor: Franta | 07.07.2009 12:03:50
Zdravím. Předpokládám, že pejsek bude veden k myslivecké upotřebitelnosti (samozřejmě mi do toho nic není), ale při výcviku jsou patrné rozdíly - rychlost, vytrvalost atd.. Každý pes je jiný a každý názor vychází z vlastní zkušenosti. Měl jsem obě plemena ve výcviku a dokázal jsem je předvést na VZ ohařů v I. ceně. Pokud to je pes na gauč - tak je to jedno a myslivecké kynologii zmar (to není překlep).
už ho máme
Autor: Zuzka | 12.07.2009 22:07:47
Ahoj všem, děkuji za Vaše názory, už ho máme, teď mu jsou 4 měsíce a je to zlato. Je to hnědák, takový náš sameťáček. No můj taťka si myslí že bude na myslivost, že si ho on bude brát. Ale mě se teda nechce, i když se peru s myšlenou že to mají v krvi, tak proč to nezkusit. Teď je to takové nohaté telátko :D. Ještě jsem se chtěla zeptat čím krmíte? Veterinář mi doporučil granule ANKA beru je přímo od něj, ale slyšela jsem názory že to není moc dobré krmivo.
Re: už ho máme
Autor: O. Zemandl | 15.07.2009 15:48:20
Anka není špatné krmivo, sám jsem s ním krmil. Ale minimálně v do jednoho roku bych doporučil krmit spíš něčím supepremiovým (osobně mám výborné zkušenosti s anf). Jinak mám zkušenost, že než od veterináře vychází levněji brát krmivo od nějakého lokálního distributora;-) Lovecký výcvik bych vám doporučil. Taky jsem se tomu napřed bránil, ale pak mě to docela chytlo. Psa to bude bavit a bude pak i při obyčejných vycházkách do lesa mnohem lépe ovladatelný.
Re: už ho máme
Autor: Zuzka | 29.07.2009 13:32:23
Včera jsme se náhodou sešli s cvičiteli na lovecký výcvik a musím říci že nám toho našeho ''rapla'' chválili. Na 4 měsíce perfektně prý plave a aportuje z vody. Akorát mě trochu zarazilo že byl, ve 4 měsících, stejně velký jako jejich roční pes a čtyřletá fena. Tak jsem zvědavá co nám z něj vyroste :) a do toho mysliveckého výcviku určitě jdeme
Re: už ho máme
Autor: Martina | 05.08.2009 19:50:07
Mam v plánu si také pořídit ohaře, ale nevím přesně který druh, také bych chtěla aby byl co nejvíce spokojený tak určitě přijde i na myslivecký výcvik, poraďte který se nejlépe učí?
Kterého ??? :o)
Autor: Draha | 06.08.2009 08:51:26
Pořiďte si takového jaký se Vám líbí. Není jednoznačná odpověď, který se učí lépe. Vždy záleží na povaze toho konkrétního jedince. Některý bude učit Vás co se týká loveckého výcviku, u jiného se budete nejdříve učit vy a potom následně učit jeho. I když více platí, že pes ví co má dělat, jenom se musí usměrnit, platí to především pokuď je z vrhu kde jsou rodiče a předci loveck vedeni. I když i zde jsou výjimky a štěně nemusí jevit o lov zájem. A může být příjemným společníkem i bez loveckého výcviku a třeba dělá kterýkoliv ze psích sportů rád a s nadšením.
Re: už ho máme
Autor: mlady kynolog | 13.08.2009 22:09:54
Dobry den...nejlepsi pro zacatecniky je NKO...dobre se cvici je to vyrovnana povaha...ale mam ze vseho nejradsi pointera je to anglicke plemeno tudiz ma sistematicke hledani v krvi...je to velmi chytre,inteligentni plemeno ma odjakziva vyrovnanou povahu,je vytrvali richli a od pohledu silny pes a temperamentni,rika se ze hlava dela pointera ...je to divocejsi pes...ale je lepsi psa mirnit treba v hledani nez ho k tomu nutit...rika se ze to neni moc dobre plemeno pro zacatecniky ale jaky pan takovi pes...zalezi jen na vas jake plemeno si zvoli te...preji vam uspechy v myslivecke kynologii....lovecke kynologii ZDAR!
Re: už ho máme
Autor: Zuzka | 19.08.2009 08:45:56
Ahojky známý chová také pointery a teď se mu servaly dvě čuby, našel je ráno až v kaluži krve. Bojovaly o postavení ve smečce. A doteď s nima neměl sebemenší problém. Myslím že plemena psů mají samozřejmě nějaké charakteristické rysy a dáno no vínku dle předků, ale podle mě co pes to jiná povaha. Je spousta názorů. Tvrdí se že výmaři jsou paličatí, a já mám známeho, který si je nemůže vynachválit. Já jsem spokojená s naším NKO. Sice štěněcí trdlo, ale to se dopiluje ...... Nebo mám zkušenost s Českým fouskem a ten byl také perfektní povahy :D
Re: už ho máme
Autor: Petr | 01.04.2010 19:27:10
Ahoj, můžu se na něco zeptat, chtěl bych si pořídit NKO, ale nevím kam na lovecké výcviky. Dělá se to tak že jdu na cvičák a tam se domluvím jaký trénink bych chtěl?
Re: už ho máme
Autor: Zuzka | 19.08.2009 08:46:20
Ahojky známý chová také pointery a teď se mu servaly dvě čuby, našel je ráno až v kaluži krve. Bojovaly o postavení ve smečce. A doteď s nima neměl sebemenší problém. Myslím že plemena psů mají samozřejmě nějaké charakteristické rysy a dáno no vínku dle předků, ale podle mě co pes to jiná povaha. Je spousta názorů. Tvrdí se že výmaři jsou paličatí, a já mám známeho, který si je nemůže vynachválit. Já jsem spokojená s naším NKO. Sice štěněcí trdlo, ale to se dopiluje ...... Nebo mám zkušenost s Českým fouskem a ten byl také perfektní povahy :D
Re: už ho máme
Autor: Adam | 22.11.2009 12:48:19
Dobry den, lovecke kynologii jiste zdar, ale jak tak ctu vas prispevek, ceskemu pravopisu spise ZMAR.. skoda.
NKO
Autor: Jana | 26.10.2009 18:33:52
Ahoj, jste nekdo z Prahy a okoli?? Mam 6ti mesicni nemku a potrebovala by nejakeho partaka na vylitani....je to divoska, ktera ma vsechny na haku...diky za odpoved, Jana.
Re: NKO
Autor: MartinaM | 22.12.2009 19:18:21
Zdravím Jano, mám 3-měs. pejska ESP (neuznané plemeno, ale šlechtěno právě z NKO) - atlet s už 11kg, je to torpedo, určitě by se mu společné vycházky líbily, navíc kdyby se mohl ulítat až k smrti. Prosím kdyžtak napiš na martimen@email.cz
Díky a hezký den, Martina
NKO štěně voda
Autor: Petr | 23.09.2018 07:31:43
Dobrý den má někdo zkušenosti s tím že 4měsíce staré štěně nechce do vody jenom nakraj a kdyz tam spadne okamžitě na brech. Ve stenecim veku sem se ptal chovatelky nespadla do vody a ja ji tam nehazim ani nasilim netnutim. Hazim lehce ke brechu klaciky ona pozvoln jde ale když je klavcik dál tak brečí ale neskončí za nim. Děkuji Petr.
Granule
Autor: Petr | 13.02.2019 15:25:21
Můžete mi prosím poradit, jaké granule jsou vhodné pro staršího psa?
Granule
Autor: Daniel | 14.02.2019 19:57:30
Pro staršího pejska jsou vhodné granule Brit Premium by Nature Senior , jsou vytvořené přímo pro zažívání u starších psů.
Krmivo
Autor: Michal | 01.11.2019 11:37:06
Mohl by mi tu prosím někdo poradit, podle čeho bych měl vybírat kvalitní krmivo pro našeho pejska, který má větší problémy s trávením?


Diskuse k tématu: Německý krátkosrstý ohař

  Zobrazit celou diskusi
-
-
-
-
-
-
|-
-
-
-

Vaše fotogalerie

Informace o novinkách emailem
< Listopad 2018 >
PoÚtStČtSoNe
1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930

Jaké témata článků by jste zde na portále uvítali?

10% (188)
71% (1390)
7% (136)
11% (213)
2% (44)
Počet hlasujících: 1971
Archiv »

 
Prohledat:
zavřít



Registrace | Funkce systému | Proč se registrovat | Ceník | Kontakty

Úvodní strana | Plemena ohařů | Články | Inzerce | Akce | Diskuse | Soutěže

Autorská práva | Reklama | O portálu Ohaři.eu | Zásady ochrany osobních údajů

Podporujeme | Podpořte náš portál | Mapa webu

Partneři portálu: Jen ty nejaktuálnější informace - to je Bonza! LEPŠÍ WEB

Copyright © 2008 - 2024
Web From Pixels group
design by BORI


Navštivte také: stezka Pustevny | fotogalerie dorty | Faktura Online