navigace: Úvodní strana > Diskuse > Cenné rady > Pes do bytu ido lesa > Diskuse

Diskuse k tématu: Pes do bytu ido lesa

Pes do bytu i do lesa
Autor: O. Zemandl | 02.07.2009 11:40:06
Dobrý den!<br /> SHO je výborný parťák pro všechny aktivity v přírodě. Jako všichni ohaři je takřka neunavitelný a stále dobře naladěn. Se svým psem se věnuji individuálním mushingovým disciplínám. Všechny potřebné povely zvládl velmi rychle a ani se zvykáním na postroj nebyl nejmenší problém. Základní poslušnost si osvojil taky bez problémů. Můj pes tráví většinu času na zahradě, ale občasné i dlouhodobější pobyty v domě jsou bez problémů - např. nikdy nevykonal doma potřebu a to i tehdy, když tam z důvodu rekonstrukce plotu pobýval celou mou pracovní dobu. Jinak je to mazel největší a bude za Vámi chodit jak ocásek.<br /> A te´d ještě upozorním na různá úskalí. Jsou to LOVCI. Předpokládám, že štěně byste bral z SK, protože u nás existuje tuším jen jedna chs. Na Slovensku se dosud zkouší ostrost na škodnou, takže kočky, fretky atd jsou nepřítel číslo jedna (kamarádit loveckého psa s kočakmi atd osobně považuji za poněkud zvrácené) SHS jsou samozřejmě ostří i na ostatní zvěř, takže zejména pro výlety u koně (kde asi nebude na vodítku) je bezpodmínečně nutné zvládnout klid před zvěří a přivolání. Pozornost tomu doporučuji věnovat tak kolem roku a půl - v tuto dobu mi můj ohařík, o kterém jsem myslel, jak to má zvládnuté, připravil pár opravdu horkých chvilek. Ale myslím, že jako rádce k výcviku zde najdete i fundovanější než jsem já.<br /> Takže abych to shrnul - shs je sportovec tělem i duší, který půjde všude tam, kam vy, protože na Vás bude viset a celkem ničeho se nebojí. Na výchovu, výcvik a socializaci dle vašich potřeb ale nelze rezignovat. Cvičitelnost je výborná. Povaha je to celkem poddajná, takže v 95% případů s ním jde vše po dobrém. Nudit se s shs určitě nebudete:-)
Re: Pes do bytu i do lesa
Autor: outlander | 12.05.2024 06:27:58
I admire your ability to present https://outlanderbrewpub.com/ complex ideas in a clear and concise manner.
Což takle hladkosrstá kolie?
Autor: Šárka | 03.07.2009 13:53:55
Dobrý den, chtěla jsem psa také na ven i na doma, máme baráček a myslím si, že pokud nemáte aspoň výběh, byl by u Vás v bytě jakýkoliv ohař nešťastný. Mám Velkého Münsterlanda a je šťastný hlavně v té přírodě nebo na zahradě. Vevnitř se mu líbí jen když se mu zrovna věnuju, jinak by byl radši venku. Uvažovala jsem i o hladkosrsté kolii, neboť máme tu dlouhosrstou a co se týče výchovy, inteligence a hlavně věrnosti a naprosté ovladatelnosti a držení se u &quot;svého stáda&quot;, i perfektnímu vztahu k dětěm a k veškerému domácímu zvířectvu včetně morčat a králíčků, má tu nejlepší povahu. Dlouhosrstá se na moje vandrování nehodí právě kvůli náročné srsti (vím, co to je vyndávat kolii z kožichu bodláky...). Tak jsem přemýšlela o té krátkosrsté. Rozhodla jsem se pro ohaře proto, že jsem potřebovala drsného psa, který snese spaní pod širákem v každé roční době a zdolávání jakkoliv náročného terénu. Taky jsem chtěla psa, který nebude mít trauma z jízdy vlakem nebo autem, jako ta naše dlouhosrstka. Myslela jsem si zkrátka, že krátkosrstá kolie je stejně háklivá a přecitlivělá, jako ta dlouhosrstá, ale nedávno jsem se dočetla, že právě v tom se od dlouhosrsté liší. Zkuste si na ni sehnat více info - každopádně pes je to sportovní, do bytu se hodí a na výchovu je nenáročný, udělá pro Vás všechno a nebude dělat problémy s tvrdou hlavou nebo dominancí. V přírodě vám nikdy neuteče a to je zase její hlavní výhoda oproti ohařovi. Je to však vzácný pes a hůř se shání štěně. Držím palce.
Re: Což takle hladkosrstá kolie?
Autor: Šáša | 16.07.2009 21:01:45
Dobrý den, děkuji Vám oběma za Vaše názory a připomínky, rozhodování bude asi ještě dlouhé a výsledek bude asi záležet i na informacích získaných v různých CHS. Na chov ohařů v bytě se mi dostává velmi rozporuplných odpovědí...Ti co to nezkoušeli tvrdí že nikdy, Ti co to zkusili většinou, že s dostatkem pohybu je to v pohodě...Nevím. My jsme sice v bytě, ale na malém městě, lesy pole louky rybník 300m od domu. Musím přiznat, že hladkosrstá kolie mě nikdy jako pes moc neoslovila (jsem na ty fousatý držky:)))), ale nicméně děkuji za inspiraci. Věřím, že ten správný pes se bez ohledu na rasu objeví, když nebudu na nic spěchat, čím víc informací tím líp. Ještě jednou děkuji za Ty od vás obou a ať se vám i vašim čtvernožcům daří!
Fousáči
Autor: Šárka | 17.07.2009 13:19:17
Aha, já vycházela ze svého vkusu ( jsem spíš naopak na chlupaté psy s krátkou srstí v obličeji ), takže z těch fousáčů má podle mě nejlepší povahu beardet kolie, jenže ta má velmi náročnou srst, tím pádem bych ji vynechala. Zato deerhound se mi pro vás jeví jako naprosto ideální pes. Tady jsem vám našla popis povahy : Deerhound
Povaha: mírný a přátelský. Poslušný a snadno vychovatelný, snaží se vyhovět. Povolný a vstřícný, vždy důvěřivý, nikdy není mrzutý, agresivní nebo plachý. Projevuje se s důstojným klidem.
Zkuste si ještě o něm něco přečíst. Tím vás nechci odrazovat od ohařů, kteří jsou také super, ale nevím, jak moc by byla zvladatelná jejich lovecká vášeň ze sedla...
No a co se týče cvičitelnosti, tak je prý výborný belgický ovčák ( hrubosrstá forma Lakenois ) ale o těch nic moc nevím. Tak Vám přeju šťastnou ruku při výběru.
Re: Fousáči
Autor: Zuzana | 21.07.2009 01:10:23
Šárko, vy se mi snad zdáte. Odrazujete od ohaře, kvůli zvládnutí lovecké vášně a doporučujete Deerhounda, který, jako každý další chrt, má lovecký pud silně zakořeněn.
Proč by nemohl být ohař ze sedla zvládnutelný? Stačí zapracovat na klidech před zvěří, to musí udělat každý tak jako tak.

Šášo, nebojte se pořídit do bytu ohaře, je jen důležité pořádně ho zaměstnat.
Re: Fousáči
Autor: Šárka | 21.07.2009 06:48:41
No jo, já vím, už jsem si to s tím deerhoundem a jeho loveckou vášní také uvědomila. Ale od ohaře rozhodně neodrazuju, jen upozorňuju na důležité věci - hlavně proto, že mám i ohaře i koně a pejska mívám často v bytě, takže se vším mám své zkušenosti. Navíc nejsem myslivec, takže to vidím ze stejného pohledu jako paní Šáša. Můj ohař a jízda na koni nešla moc dohromady - nemá naučený ten klid před zvěří (což jako nemyslivec neznám a jsem ráda, že to paní radíte), takže mi zdrhal a navíc jeho temperamentní chování a zbrklé reakce toho koně plašily (byly to pro všechny někdy nebezpečné situace). No a na tom deerhoundovi se mi právě nejvíc líbil ten důstojný klid, který by se líbil i koníkovi. Už mlčim.
Re: Což takle hladkosrstá kolie?
Autor: Jan | 17.07.2009 13:23:44
Pani Sarko,
to je prece nesmysl, proc by mel byt pes v byte nestasny? Pes bude nestastny, kdyz ho zavrete a nebudete se mu venovat a pak je jedno, kde je zavreny. Nevidel sem zadneho psa, co by si sam od sebe behal ve vybehu, kdyz je tam "zavreny" sam. Vybeh naopak svadi majitele psu k tomu, ze si mysli, ze mam prece psa venku, tak s nim nikam nemusim. Ale to ze ohari by meli nabehat nekolik kilometru denne, to uz si majitele casto neuvedomuji ... on se prece vybehal na zahrade.

Dle meho nazoru je to pouze o pristupu, pokud chci psa pritele, je jedno, kde ho mam, ale neni jedno, jak s nim pracuji. Pokud chci pracovniho psa, zlomeneho a stoprocentne poslusneho, dobra volba je kotec a honitba jednou tydne, jak to hodne majitelu dela .... nicmene, coz toho mam ja? a co z toho mam ten pes?
Re: Což takle hladkosrstá kolie?
Autor: Šárka | 19.07.2009 22:14:34
To máte úplnou pravdu, že pejskovi je jedno, kde je, když se mu lidé věnují. Znám jednoho šťasného vlkodava z paneláku. A jak píšete, pejsek je zkrátka nešťastný, když je zavřený a člověk se mu nevěnuje. Já třeba například musím trávit půl dne v zaměstnání, pak se pejskovi maximálně věnuju a taky musím nějaký čas věnovat domácnosti a jiným důležitým věcem. Ve chvíli, kdy se pejskovi nemůžu věnovat, tak je mnohem šťastnější venku. Měla jsem před tím retrívra a tomu to skutečně bylo jedno, kde je, byl beze mě smutný i venku, ale můj VMO je venku opravdu šťastný, i když tam je někdy sám. Strašně rád hlídá, pozoruje všechno dění kolem sebe, prozkoumává trávu a hrabe myšičky, sám se i proběhne s hračkou a domů se mu vůbec nechce. To mám vypozorované oknem a myslela jsem si, že jsou takoví všichni ohaři. Ten můj je zkrátka doopravdy smutný, když je se mnou doma a já třeba musím vařit a on slyší z venku psy a dožaduje se jít ven. Tam je naopak spokojený i beze mě. Proto jsem si myslela, že by ohař nebyl šťastný bez možnosti pobývat venku na zahradě nebo ve výběhu. Možná, že můj VMO má zkrátka zvláštní povahu.
pes
Autor: jirka | 20.10.2010 01:42:13
nedoporučuji teriera vuči konim a dalši praci psa. o koliich moc nevim ale ohař je všestrany.
Re: pes
Autor: Dominika | 26.10.2010 13:23:53
My máme Malého münsterlanda, který byl dosud na zahrádce (když jsme my byli v práci), ale pak z ní začal utíkat a taky už je zima, tak jsme ho od minulého týdne začali zavírat domu (opět pouze po dobu, co jsme v práci) a mám pocit, že jemu to dokonce prospělo :-) Když byl na zahrádce, tak přes den nezamhouřil oko a tak byl večer totálně mrtvý bez jediného zájmu o hru, ale nyní, co je doma, tak spí a spí a večer, kdy jsme doma, tak se mu můžeme věnovat, hrát si s ním apod., aniž bysme ho budili či jinak otravovali. Doma je hodný a i přesto, že byl venku zvyklý v průběhu dne čůrat, tak doma zatím neudělal jednu jedinou loužičku......a to mluvím o půlročním štěněti. Na jaře ho opět vrátíme na zahrádku. Před odchodem do práce má hodinovou procházku a po práci opět jdeme na pole či do lesa na cca 1,5 hodiny a pes vypadá spokojeně :-) Ohař může být v bytě.
Ája
Autor: Tereza | 06.06.2011 08:23:17
Aktivní,snadno ovladatelný,veselý,skladný,snadno cvičitelný je BORDER TERIER!Dlouho jsme s manželem hledali takového pejska,který bude lovecky vedený,doma mazlíček-gaučáček a našli jsme ho před 5 lety v naší fence border teriéra,nezůstala sama,už máme dvě dospělé feny s mnoha zkouškama a další si ponecháme z našeho vrhu štěňátek!


Diskuse k tématu: Pes do bytu ido lesa

  Zobrazit celou diskusi
-
-
|-
|-
|-
-
-
-

Vaše fotogalerie

Informace o novinkách emailem
< Květen 2024 >
PoÚtStČtSoNe
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031

Jaké témata článků by jste zde na portále uvítali?

10% (188)
71% (1391)
7% (136)
11% (213)
2% (44)
Počet hlasujících: 1972
Archiv »

 
Prohledat:
zavřítRegistrace | Funkce systému | Proč se registrovat | Ceník | Kontakty

Úvodní strana | Plemena ohařů | Články | Inzerce | Akce | Diskuse | Soutěže

Autorská práva | Reklama | O portálu Ohaři.eu | Zásady ochrany osobních údajů

Podporujeme | Podpořte náš portál | Mapa webu

Partneři portálu: Jen ty nejaktuálnější informace - to je Bonza! LEPŠÍ WEB

Copyright © 2008 - 2024
Web From Pixels group
design by BORI


Navštivte také: stezka Pustevny | fotogalerie dorty | Faktura Online