navigace: Úvodní strana > Diskuse > O ohařích > Jaké je vaše oblíbené psí plemeno? > Diskuse

Diskuse k tématu: Jaké je vaše oblíbené psí plemeno?

VOK
Autor: Petr | 05.11.2008 11:50:49
jedině Výmar...
Re: VOK
Autor: Pavlína | 21.02.2011 14:05:43
Popravdě, oblíbené psí plemeno správný kynolog by měl mít rád všechny plemena, každé má své pro a proti, milujete svého psa - to jaký je, ale jiný pes stejného plemene může být úplně jiný. Jako já se zamilovala do MMO, jelikož jsem měla štěstí na skvělého parťáka psa pro všechno, neskutečně hodného a vnímavého, kamarád má také MMO už by si ho nikdy nepořídil. Tedy odpověď moji favorité jsou všechna lovecká plemena od jezevčíků, teriérů až po ohaře a slídiče. Ale prostě každé plemeno má něco do sebe:)
ohaři
Autor: WostraL | 05.11.2008 12:37:42
jakýkoliv ohař, mám zkušenosti s více plemeny ohařů a ještě mě žádný nezklamal
Re: ohaři
Autor: Jarda a Andy | 11.11.2008 22:45:15
Anglický setr jednoznačně....pokud nějaký krátkosrstý tak Auvergnský ohař, ale super jsou všichni, to je jasný
Re: ohaři
Autor: naďa | 28.01.2011 09:29:09
Zdravím vás a mám dotaz. Jak přimět něm.ohařku,aby mě vnímala a jak jí připoutat ke mě, že si nebudeme hrát,ale cvičit.Ignoruje hlavně povel ke mě,ikdyž ví co po ní chci.Je jí 15 měsíců ale dělá si co chce a má z toho nesmírnou radost. Když měla 6 měsíců,tak nám to šlo lépe než teď. Myslíte,že po sterilizaci se sklidní? děkuji Naďa.
Re: ohaři
Autor: Pavlína | 21.02.2011 13:58:00
Sterilizace ničemu nepomůže a byla by to škoda!!! 15 měsíců je stále ještě štěně. Ono ji to přejde jednou ste nahoře jednou dole, tak to prostě u psů/fen do dvou let chodí. Povel ke mně je nejdůležitějším povelem. Feny taky jančí při hárání, takže jestli to na ní jde je možné že je to ten důvod. Jinak nevím odkud jste, ale bylo by dobré najít si buď cvičiště nejlépe loveckého rázu nebo nějakého myslivce, který se Němcům věnuje. Na to aby vás fena vnímala... Každý pes je individuální... Každého úplatíte něčím jiným, ale hlavně tam musí fungovat autorita... Vy ste pán ne ona. Jestli takhle jančí poslední dobou tak bych jí vzala na vodítko, či stopovačku a začínala od znova. zavolat jméno otočí se vnímá pochválena, pamlsek... neotočí se, trhnutí vodítkem říct přísně ne nebo fuj, a otočí se chválit, hlavní je reakce na jméno. Když si s ní už budete jistější tak pustit se stopovačkou, když nebude chtít přijít, přišlápnout stopovačku, trhnout říct, fuj, co to je! ke mně a pochválit, když přijde. Dát pamlsek... S pamlsky samozřejmě neplýtvat:)
oblíbený ohař- Auvergneský o.
Autor: M.Posekaná | 17.12.2008 14:56:51
Vždy se mi ohaři líbyli a osud tomu chtěl a já získala auvergnéskou ohařku .Celá rodina i ostatní psi jsou unešeni
Re: oblíbený ohař- Auvergneský o.
Autor: WostraL | 17.12.2008 15:21:54
Dosud jsem s auverňáky neměl osobní zkušenost, ale na jaře budu mít u sebe fenku auverňáka na výcvik, tak jsem zvědavá, čím mě toto plemeno ohařů překvapí, už se na ní moc těšíme....:-))
MOK :)
Autor: Benjiová | 31.12.2008 23:14:50
Dřív to byl určitě VOK který mě uchvátil vzhledem i povahou. Přesto pomalu ale jistě začínám přecházet na MOK. Uchvátili mě ještě víc. :) A jsem rozhodnuta si k Benjičkovi pořídit právě MOK. Jsou to krásní psi ipro mě ideálního vzrůstu :)
Velký Münsterlandský ohař
Autor: Š.Burešová | 10.02.2009 17:56:21
VMO - je to zkrátka opravdový krasavec, psychicky a fyzicky odolný pes, inteligentní, mazlivý, poslušný, přizpůsobivý, temperamentní, hlídací, snášenlivý s ostatními psy, velký, ale pro ženu ještě zvladatelný, no prostě ideální cestovní pes, jakého jsem hledala (nechodím lovit ale chodím vandrovat). Mám teď 4 měsíčního pejska a zatím mě v ničem nezklamal. Hlavně mi záleželo na tom, aby byl zdravý a toto plemeno je opravdu bez genetických poruch a špatných genů. A ta heboučká srst na hlazení ! :o) -Hladila jsem i dospěláky a bylo to skoro stejné :o) ! Takže doporučuji :o).
Re: Velký Münsterlandský ohař
Autor: WostraL | 11.02.2009 09:49:53
Velkej münstroš je fakt krásný a hlavně úžasně pracovitý plemeno, několik jich znám osobně a jsou to opravdu výborní pesani. Od koho máš štěndo? Myslím, chov. stanici?
Re: Velký Münsterlandský ohař
Autor: Š.Burešová | 12.02.2009 14:28:51
Mám štěstí, mám ho od Zuzky a Lenky Fialových, které tímto plemenem žijí a je to na jejich pejscích znát :o). Ch.stanice Od Nezdického potoka - Junior. Výborné podmínky, skvělé přátelské jednání, nádherní pejsci - můžu každému doporučit ! Mám už jednu špatnou zkušenost s Jabloňovou zahradou, ale jen se špatným jednáním - pejsek byl krásný, povahově ten úplně nejúžasnější a dodnes po něm teskním, bohužel jsem ho ze zdravotních důvodů musela vrátit, pravděpodobně prodělal úraz a neléčilo se to a veterinář mi hned druhý den, co jsem si ho přivezla doporučil okamžitě ho vrátit...
Re: Velký Münsterlandský ohař
Autor: WostraL | 12.02.2009 15:55:43
Jo, to je hodně známá stanice. Já je osobně neznám. Ale znám pana Mareše a jeho chov. stanici z Městce - jeho pesani se mě líběj hlavně pracovně a pokud vím, tak fena z jeho vrhu vloni vyhrála klubovku - majitel pan Jedlička - taky osobně znám, jeho feňule taky moc pěkně maká...:-))
Re: Velký Münsterlandský ohař
Autor: Š.Burešová | 12.02.2009 18:38:25
Já jsem psa vůbec nechtěla na "práci", protože k myslivosti mám hodně daleko, ale když jsem si dala do kupy všechny vlastnosti, které bych chtěla u svého psa - jsem dost náročná a požadavků mám tolik, že to vypadalo, že se to všechno snad ani nemůže u jediného psa sejít :o) - vyšel mi z toho právě a jedině VMO. Před tím jsem měla curly coated retrievera moc jsem ho milovala a za nic na světě bych ho nevyměnila, ale problémů s ním bylo nepočítaně, nejhorší byly ty zdravotní - genetické a tak jsem už od kudrnáčků upustila a dala laťku co nejvýš. V mém případě totiž vždycky hrozí, že si vyberu podle krásy a ne podle důležtějších věcí. Naštěstí VMO je v mých očích jeden z nejkrásnějších psů - tedy hlavně ten s celou hlavou černou bez bílých znaků v obličeji a tak ho teď mám a jsem z něj nadšená :o). Mám ho pro radost a jako kamaráda na cesty do každého počasí.
Re: Velký Münsterlandský ohař
Autor: Š.Burešová | 23.01.2011 23:54:31
Tak se opět hlásím k VMO. Mému pejskovi už je přes dva roky a je to zkrátka super pes! Jsem jím úplně okouzlená a za nic bych ho nedala! Má svoje mouchy - nemůžu ho v lese pustit na volno, jinak okamžitě zmizí za zvěří (naštěstí se do půl hodiny vrátí) a když ho mám v lese na vodítku, je dost nezkrotný a rozvášněný a přes všechny možné postupy a finty tahá a tahá... Tato jeho vlastnost je však i zdroj mé radosti a nového společného koníčku - tahá mě po sněhu na "ježdíku" a strašně se nám to oběma líbí. Tahá mě celoročně do všech kopců (turisti vždycky závidějí a chtějí si ho půjčit!) a když nestíhám vlak, letíme spolu s větrem o závod i s velikým batohem. Pořídila jsem mu vybavení pro tažné psy a bez toho z domu nevyjdeme. Dokonce mi pomáhá stahovat i prořezané větve z pozemku, čímž mi ušetří námahu, čas a záda. Ve městě chodí na vodítku slušně a je to opravdu milý a stále hravý a veselý kamarád. Často na mě přenáší svou radost ze života a za to jsem mu vděčná. Občas ho obklopí cizí děti a hladí ho a ty odvážnější se s ním tahají o hračku a já se vůbec nemusím bát, že by jim něco udělal, má totiž děti moc rád a při hraní je velmi citlivý, aby náhodou někoho nekousnul. A je to zároveň skvělý hlídač- umí spustit takový cirkus, že si to každý železachtivý nepřizpůsobivý občan rozmyslí, než se vydá šmejdit k nám na zahradu. Od té doby, co mám svého VMO, se k nám na lup ještě nikdo neodvážil (před tím s kolií a s retrívrem několikrát). Cizím chlapům nedůvěřuje a vím, že by mě i bránil, kdyby to bylo potřeba. Když se s nimi však skamarádí, vždycky už je pozná a vítá je a chce si s nimi hrát. Při setkání s cizími agresivními pejsky ho nemusím tolik bránit, jako předešlého retrívra, není to žádný moula a i když nejde cholericky do každé rvačky, nenechá si líbit neslušné psí chování. Společně už jsme pár agresorů zahnali, aniž by došlo ke rvačce. A kamarádské pejsky, štěňata a fenky má rád a hned si s nimi hraje. Je to můj krasavec inteligentní, pozorný a stále připravený ke všemu! VMO je můj zkrátka favorit!
pointer
Autor: mlady kynolog | 14.08.2009 14:00:16
Dobry den...Me odmalicka zaujal pointer...otec chova pointery uz 6 let a nikdy ho nezklamali...je to jediny kratkosrsty zastupce anglickych oharu...ma velice jemny nos...perfektni vytavovani ktere se nemusi ani u pevnovat...a typicke systematicke hledani ktere se nemusi ani moc cvicit ma to uz v krvy...pointer byl drive vyslechten jen k polni praci ale ted se ukazalo ze pointer je skveli i jako vsestrany pes...ma odjakziva vyrovnanou povahu...ma skvelou tipickou uslechtilou hlavu-rika se ze hlava dela pointera.je to odpohledu silne, temperamentni a velice chytre plemeno.je to divocejsi pes ale je lepsipsa mirnit nez nutit psa treba khledani.Je to velice uslechtile plemeno.Rychlr a dobre chape...<br /> <br />
Re: pointer
Autor: Piki | 26.01.2011 09:39:40
Jsou to aristokrati s dokonalou vyrovnanou povahou .-) Mám sic pointra z útulku, ke kterému jse přišla čistě náhodou, ale o to víc mě dostali :-) Takže si chci pořídit dalšího a to už psa se vším všudy :-)
Oblíbené plemeno?
Autor: Dagry | 17.08.2009 23:14:07
No u mně to teda taky vyhráli ohaři. Hodně moc jsem chtěla pointra, ale nemohla jsem v té době nikde sehnat černo-bílého. Výmara si koupila chvilku přede mnou neteř, tak už jsem se nechtěla opičit a nakonec mám křížence NKO + pointr černo-bílého. Ale když vidím jak vypadá auvergnéský ohař tak, tak nějak vypadá vlastně ten můj. :-) Ikdyž není s PP je úžasný společník.
ČF
Autor: Vláďa | 19.10.2009 20:38:29
No já mám českou fouskovou a je to super kamarádka... nemá sice hebkou srst, ale zase se ta její srst dobře udržuje...
Ohař
Autor: Domcha | 25.10.2009 16:17:21
U mě vítězí na plné čáře Český fousek ( dříve Český ohař ) . Je to naprosto všestranné plemeno , krásné , šikovné , účelné , inteligentní , hravé , nekonfliktní ... mohla bych pokračovat do konečna . Úžasný to pes !!
ASS
Autor: sarka zadrapova | 10.11.2009 10:23:09
Obecně slídiči a velmi přesně anglický špringršpaněl:-)
MOK
Autor: Zuzana | 29.12.2009 12:07:35
MOK jsou nej...
Re: MOK
Autor: Johanka | 05.01.2010 14:03:34
Tak u nás taky jedině MOK:) Naši si pořídili psa před 3 roky, ještě jsem v té době bydlela doma a se psem jsem trávila spoustu času. Jsem tím plemenem tak unešena, že když jsem se od našich odstěhovala, zjistila jsem, že mi přes týden to zrzavé bláznivé stvoření tak moc chybí, že si budud muset pořídit vlastní:) Štěňátko pro mě se (snad) narodí v březnu:))) A doufám, že s pejskem rodičů budou velcí kámoši, protože za ním budemem každý víkend jezdit, aby se mu nestýskalo:)
NKO
Autor: Veronika | 22.02.2010 16:23:39
Tak u mě to vyhrál NKO. Nejdřív jsem chtěla hnědou dobrmanku, ale je u nich spoustu zdrav. problémů a tak jsem vybrala co nejpodobnější, ale zdravé plemeno a tím je naše hnědobílá ohařka.
Italský spinone
Autor: Šáša | 02.03.2010 13:37:50
Po všemožném výběru napříč spektrem všech psích plemen jsem nakonec zakotvila u spinonů a udělala jsem dobře. Je vynikající a trpělivý společník, žádný péro z gauče, ale inteligentní aristokrat:))) Venku se rád hýbe, doma rád odpočívá, nekonfliktní a rychle se učí. Navíc miluju ty hrubosrstý fousatý držky, takže je to jasný. Ale českým fouskům a slovenským hrubosrstým ohařům taky fandím, leč nemám vlastní zkušenost.....
francouzský ohař pyrenajského typu
Autor: dana | 13.02.2011 21:33:32
Vlastním psa tohoto plemene. Je mu rok a půl. Je úžasný. Zajímalo by mě, zda má v Čechách někdo také psa tohoto plemene
Ohař
Autor: Lojza | 20.07.2011 23:43:45
Chtěl sem ohaře na myslivost pořídil jsem si Výmary a i přesto že musim mit trochu tvrdší ruku bych neměnil jsou to psy s neskutečnou chutí pro práci doma mazlové a nekompromisní hlídači za vrata nikdo nestrčí ani prst.Poslouchají na slovo a co je hlavní mají neskutečně rádi svého pana a celou jeho rodinu a tu budou bránit i za cenu vlastního života o tom už jsem se párkrát přesvědčil.Zářnym příkladem jsou velikonoce zkušení nechávají pomlázku před vraty protože moc dobře vědí že ty dva mazlici co je doprovází od vrat si rodinu malátit nenechají:-)


Diskuse k tématu: Jaké je vaše oblíbené psí plemeno?

  Zobrazit celou diskusi
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-

Vaše fotogalerie

Informace o novinkách emailem
< Květen 2024 >
PoÚtStČtSoNe
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031

Jaké témata článků by jste zde na portále uvítali?

10% (188)
71% (1390)
7% (136)
11% (213)
2% (44)
Počet hlasujících: 1971
Archiv »

 
Prohledat:
zavřítRegistrace | Funkce systému | Proč se registrovat | Ceník | Kontakty

Úvodní strana | Plemena ohařů | Články | Inzerce | Akce | Diskuse | Soutěže

Autorská práva | Reklama | O portálu Ohaři.eu | Zásady ochrany osobních údajů

Podporujeme | Podpořte náš portál | Mapa webu

Partneři portálu: Jen ty nejaktuálnější informace - to je Bonza! LEPŠÍ WEB

Copyright © 2008 - 2024
Web From Pixels group
design by BORI


Navštivte také: stezka Pustevny | fotogalerie dorty | Faktura Online