navigace: Úvodní strana > Diskuse > O portále Ohaři.eu > Inzerce psů bez PP > Diskuse

Diskuse k tématu: Inzerce psů bez PP

Inzerce psů bez PP
Autor: Martin | 05.11.2008 18:05:37
Osobně si myslím, že každé zvíře by mělo dostat svou šanci, proč tedy ne pes bez PP. Otázkou zůstává, proč po rodičích s PP zůstávají štěňata \\\"bez papírů\\\", ale to je spíše otázka a důvod k zamyšlení pro samotné chovatele a také chovatelské kluby. Možná by nebylo marné u takových inzerátů uvést důvod, proč jsou štěňata bez PP...
Re: Inzerce psů bez PP
Autor: Tereza | 12.09.2009 09:03:29
No né vždy to tak chovatelé plánují, já mám třeba Výmara taky bez PP, ale oba rodiče jsou s PP a není to proto, že by se na to chovatelka vykašlala, ale proto, že fena nemá kvuli zranní bonitaci.
Re: Inzerce psů bez PP
Autor: Jana | 12.09.2009 20:20:33
A proč fena nemá bonitaci. Protože je tam určitě něco špatně.....
Re: Inzerce psů bez PP
Autor: Ariska | 02.12.2009 20:10:46
No a co, že nemá bonitaci??? Tím se omlouváte, že množíte bezpapíráky?
Někomu zase pes přeroste, nebo mu nevyroste zub a je nechovný.
Jaký jiný důvod, než finanční příjem, má množení bezpapíráků? O šlechtění plemene asi nejde, co?
Nesouhlasím s množením žádných psů bez PP, ale u loveckých to platí dvojnásob.
Takový pes nemůže skládat zkoušky a už v prvopočátku je s ním počítáno jako se společníkem nebo hlídačem za plotem. A pořizují si je lidé, kteří o loveckých vlohách nemají ani tušení. Jak pak takoví lovečtí psi končí, je víc, než jasné.
Stačí se podívt třeba na web lovecký pes v nouzi.
Myslím, že zveřejňování inzerátů na psy bez PP tento web, který je věnovaný ohařům, degraduje.
Re: Inzerce psů bez PP
Autor: hanka | 09.02.2010 16:35:06
Mám výmaračku bez papírů a mohu říct že to žádná chudinka není. Kolikrát ji obdivují lidé, kteří mají papíráka..je dobře stavěná zdravá zuby a všechno má v pořádku. Otec je šampion a matka pouze ještě nebyla bonitována, jen si majitelé chtěli zkusit, zda budou mít chuť potom na šťěňata další. Sami uznali že je to o nervi a další štěňata neměli. Lidem nejde jen o prachy, ale například prostě o to aby měl každý pes právo na normální život a svoje potomky. A nehledě na to, že když chci připustit fenu bez PP mohu si také vyžádat chovatelský dozor a to taky udělám. Asi to je na jednotlivcích. Ale mě jako slušného chovatele Výmarského ohaře, mě Váš názor uráží. Ne vždy musí mít pes bezpodmínečně zkoušky. To není projev toho že je pes dokonalý.
Re: Inzerce psů bez PP
Autor: vera | 15.10.2012 08:55:12
AST by se rozhodně nemělo množit bez PP již 1prostého důvodu a to je vyhnout se nemocným psům na ataxii.
inzerce psů bez Pp
Autor: WostraL | 07.11.2008 13:05:05
Ohledně inzerce psů bez PP, já mám na to asi špatný černobílý názor, určitě pejskové bez PP mají právo na hezký život a dobré majitele, ale na druhou stranu, zveřejňováním inzerátů na psy bez PP se zařadíte mezi podporovatele tzv. množitelů psů.......já bych chov psů bez PP úplně zakázala (avšak vím, že se tomu nikdy nezabrání), pak by nebyly plné útulky chudáků psů, kteří tak doplácejí na nezodpovědnost některých chovatelů......, ale jak píše Martin, mají také právo na život, když už jsou na světě. Na druhou stranu, existuje více než spousta jiných serverů a stránek, kde se psi bez PP dají inzerovat.<br />
Re: inzerce psů bez Pp
Autor: Jura | 13.11.2008 16:29:41
Souhlasím. Rovněž se mi nezamlouvají tito "množitelé psů" a jejich praktiky.
Re: inzerce psů bez Pp
Autor: Tereza | 12.09.2009 09:09:47
Myslím, že se můžou psi bez PP inzerovat všude a určitě bych chov psů bez PP nezakazovala, co maj jako dělat lidi, kteří touží po psovy, ale prostě nemaj dostatek penez na to koupit si špičkového psa s PP????? Myslíte, že v utulku jsou POUZE pejskové bez PP?????No tak to určitě ne!!!!! Jsou bohužel i chovatelé, kteří prostě svého psa s PP nechtějí a daj ho do utulku.... Mám psa bez PP po rodičích s PP a určitě bych nemenila, je to čistokrevné zvíře a k tomu, abych ho měla ráda rozhodně žádné PP nepotřebuju...
Re: inzerce psů bez Pp
Autor: Jana | 18.09.2009 17:57:26
Já mám chovnou stanici, mám všechny feny s PP. Bez PP bych v žádném případě nechtěla. Vím co mám doma... Fenky mám jak pro radost tak na práci. Pes který nemá PP nemá co na honu dělat. Zkoušky a výstavy jsou taky tabu. Záleží na lidičkách na co pejska chtějí. A taky neznamená, že když je pes s PP tak je drahý. Prodávám štěňata za málo, někdo za stejnou cenu dává bez PP. Když si kupujete štěňe po špičkových rodičích tak z něho taky nemusí šampion vyrůst.....
Re: inzerce psů bez Pp
Autor: hanka | 09.02.2010 16:38:32
Pravdou ovšem také je, že i chovatelé psů s PP se občas chovají jako množitelé. A tomu nelze zabránit, jde prostě o výchovu chovatelů k lepšímu zacházení. I pes bez PP může nakonec dopadnout lépe jak pes s PP. Život je rozmanitý.

Autor: | 13.11.2008 19:31:45
Souhlasím s názory přede mnou, ale také si myslím, že když už jsou štěňata na světě, proč by neměla být nabídnuta a jsou to psi jako jiní. A neznamené, když je pes s PP, že ho nemají množitelé, setkala jsem se spoustou případů, kdy měl majitel několik ras psů s PP a štěňata byla v otřesných podmínkách, než byla předána...
bez PP ne
Autor: Jana | 03.12.2008 19:46:53
Dobrý den, chovám a mám chovnou stanici. Bez PP neuznávám, jsou to množitelé. Štěňata maji vrozené vady, chov neni řízený a je geneticky příbuzný.
Re: bez PP ne
Autor: Ariska | 07.09.2009 01:44:30
U psů bez PP nelze zaručit původ. Může se tedy jednat o křížence a takové inzeráty by se tu objevovat rozhodně neměly.

Jak dlouho trvá zveřejnění inzerátu??? Zadávali jsme jej sem 1.9. a 6.9. stále nic...
A není to jedno?
Autor: Ladik | 07.09.2009 09:07:43
Každý pes si zaslouží prostor. Není to jen o papírech, přátelé. Copak lidi se množí &quot;vybraným&quot; způsobem, aby byli perfektní? Pes bez PP nemůže za to, že je bez PP:-) Navrhuji, aby byly v inzerátech prostě dvě kolonky - s PP a bez PP. Každý nechť pak hledá podle svého uvážení...Souhlasím s tím, že to proč tomu tak je, by se měli zamyslet sami chovatelé...Ne tím trestat psa.
Re: A není to jedno?
Autor: Jiří Plecháček | 01.07.2018 13:11:19
Dobrý den,
pejsek opravdu nemůže za to, zda mu člověk přiřkne PP a nebo ne. Setkal jsem se ve světě s tím, že PP se dává štěněti až v době prodeje a na požádání budoucího majitele. Za PP si pochopitelně připlatí. Také ruku na srdce, pokud si to někdo nepamatuje, tak řada plemen započala s kontrolou DNA. Proč? To asi víme ne???? Kdo z nás může opravdu prokázat z PP původ psa, když má rodiče a další generace ve světě. Stále slyšíme jak to tam chodí. Pes vše nej. jako otec je na mnoha listech PP. To by kryl od rána do večera. No a útulky, tam skončí bohužel i řada psů s PP. Nehodí se, není vhodný do chovu, k lovu apod. Zdraví psa není opět jen o PP, u mnoha jedinců s PP byla zaznamenána z důvodu přešlechtění bojácnost, nechuť k lovu, problémy zdravotní , nervy apod. Což kříženec v mnoha případech nemá. Také je nutné se přestat plést pojem " množírna" za účelem zisku a případně nechtěné spáření dvou jedinců s řádným vet. dozorem, identitou apod. Nakonec chovat mrak psů s PP bez zjevného konce umístění štěňat je také množírna.
Bez PP ano x ne
Autor: Karo | 18.09.2009 13:39:28
Momentálně nemám pejska, byla jsem chovatelkou rottweilerů, prodávala jsem štěňátka jak s PP tak i bez PP, vždy jsem dbala aby se nepřenášeli dědičné nemoce. Bez PP byl důvod, protože jsem měla jednu krásnou fenu z německa z útulku, byla papírová, ale tetování nebylo čitelné. Tudíž původ byl neznámí, ale štěňata byla kvalitnější. Než od jiných s PP fen. Ty se nám povedla nejvíce. Ale abych nešířila nepapírové pejsky, povolila jsem 2x štěňátka (12štěňat). V dnešní době už žádný z odchovaných psů bohužel nežije.Poslední pejsek bez PP zemřel loňský rok. <br /> Tak jsem je měla ráda, že jsem je měla pod částečným dohledem.<br /> Nyní uvažuji o jiné rase psa a tápu zda s PP či bez PP. <br /> Ano je lepší mít papírového a uchovněného psa, ale je to větši investice.<br /> Jen pokud chcete pejska pro radost, jako nyní já.<br /> Uvažuji o pejskovi bez PP, konkrétně mám zájem o fenečku.<br /> Taky ji jednou budu muset nechat nakrýt a to budou zase štěňata bez PP.<br /> To by byl důvod, proč by vznikla další štěňátka bez PP, ale jen jednou.<br /> Znám chovatele co mají pejsky s PP a každým rokem mívají štěňata bez PP a<br /> to si myslím, že není v pořádku ! ! !<br /> <br /> K chovu psů by se mělo přistupovat s rozumem!<br /> Jen na chovatelích záleží zda budou produkovat štěňata bez PP.<br /> <br /> <br /> <br />
Inzerce psů bez PP
Autor: Lucie | 01.10.2009 13:44:59
Zdravím všechny, myslím, že někdy je problém v tom, že máte fenku s PP, ale jelikož k tomu, aby fenka byla chovná je třeba splnit několikatero zkoušek a výstav k uchovnění, aby mohly být štěňata také s PP. A nevím jak pro koho, ale pro mě jako nově vlastnící fenku s PP, když chci mít taky jednou štěňátka, tak mi zkoušky dělají hodně problém, nebo spíše jsem neznalec výstav a zkoušek, tak musím hodně hledat atd..jak na to..nevíte o nějakém postupu výstavami a zkouškami pro NKO, aby jednou mohla být fenka chovná. Máme jí jako rodinného společníka a jsme nemyslivici. Zdraví Lucie
Re: Inzerce psů bez PP
Autor: Jana | 07.10.2009 18:19:45
Ahoj Lucko, každý jednou začíná... Z jakého kraje jsi.. Třeba se ti někdo ozve a pomůže. Já jsem z Jižních čech, tak jestli jsi někde kousek poradím, pomůžu...
Re: Inzerce psů bez PP
Autor: Pavlína | 02.08.2012 09:05:39
Nevím co to tady vykládáte... ste opravdu mimo.Já jsem také nemyslivec,ale psovi se věnuji. Vy máte NKO, kde fena potřebuje vlohy a podzimky.Já mám psa, který potřebuje k uchovnění PZ, LZ,SVP zvládli jsme to během dvou let. Tedy se nevymlouvejte na nezkušenost, ale na svou lenost. A jelikož u loveckých plemen nemůžete skládat zkoušky se psi bez PP, tak proč takové psi vůbec chovat???? Nemyslíte, že člověk, který je vyšlechtil, chtěl aby právě byly neseny dále jejich vlasnosti? U bez PP psů bych inzerci nepodporovala. Jelikož FCI jedná o tom, že bez PP psi nebudou moci nazýváni daným plemen. Jelikož a prostě tím plemenem nejsou, a za takové označení bude sankce. Dále tady podporovatelé nepapíráků nevykládejte o tom jak máte své psi rádi... To je snad jasné. Ovšem jde o to, že právě chovatel byl líný psa uchovnit, pes měl vadu k tomu, aby vůbec uchovněn být mohl. A toto tady snad nikdo podporovat nechce. Ono se nejdřívě musí chovatelství rozumnět, než se tady začnou vytahovat moudra o tom jak je pes bez PP skvělý. Nejde vůbec o psa, ale o chovatele, který chce jen tak štěně. Já sem dělala dva roky jako dobrovolník v útulku, psi mám ráda a proto nechci podporovat takové to, já chci mít na své feně štěňata... a to, kde skončí ,že je trh přesycený, o tom již přeci nebudu přemýšlet.
Český fousek
Autor: václav | 03.02.2010 16:57:33
štěňata českých fousků po výborných rodičích, lovecky vedených. Matka: CAC,CACIB, otec: PZ,LZ,VZ, MFH. Štěňátka jsou nyní k odběru. Tel:606935002. Panáček Václav.<br /> <br />
gfg
Autor: gfgg | 17.03.2010 16:47:34
Kavkazký pastevecký pes ma 1 rok prodam zdarma telefon 728331929
prodám pitbully
Autor: Libor Zub | 12.06.2012 21:43:17
Štěňata, rasy pitbull, nar. 15.5.2012, ihned k odběru. Matka a otec sportují, běh až 20km, vyrovnaná povaha. Pitbully chovám 15let. Volejte na tel. č. 720 431 000
staffordshire bull terrier
Autor: Včelakova | 06.09.2012 14:34:12
CHS Bee.Master nabízí poslední žíhanou fenečku s PP - žíhanou s bílými znaky - super na výstavy,ale i jako mazlíček.Rodiče : JCH.Basco Snow bee-Master &amp; CH.Nice and Spicy FB) a dále fenečky a pejska barvy černé po rodičích: JCH.CourtesyTitle Bee-Bee &amp; Merimmna MInd YOUR OWN -U.K. Hledáme super rodinky , kde se budou mít a naší mazlíčci jako v bavlnce.Všechna miminka jsou geneticky čistá na L2HGA/HC, budou čipovaná,očkovaná s výbavičkou do začátku.


Diskuse k tématu: Inzerce psů bez PP

  Zobrazit celou diskusi
-
|-
|-
|-
-
-
-
|-
-
-
-
-
-

Vaše fotogalerie

Informace o novinkách emailem
< Červenec 2021 >
PoÚtStČtSoNe
1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031

Jaké témata článků by jste zde na portále uvítali?

10% (188)
71% (1390)
7% (136)
11% (213)
2% (44)
Počet hlasujících: 1971
Archiv »

 
Prohledat:
zavřít



Registrace | Funkce systému | Proč se registrovat | Ceník | Kontakty

Úvodní strana | Plemena ohařů | Články | Inzerce | Akce | Diskuse | Soutěže

Autorská práva | Reklama | O portálu Ohaři.eu | Zásady ochrany osobních údajů

Podporujeme | Podpořte náš portál | Mapa webu

Partneři portálu: Jen ty nejaktuálnější informace - to je Bonza! LEPŠÍ WEB

Copyright © 2008 - 2024
Web From Pixels group
design by BORI


Navštivte také: stezka Pustevny | fotogalerie dorty | Faktura Online