navigace: Úvodní strana > Diskuse > Výcvik ohařů > Zkoušky ohařů > Diskuse

Diskuse k tématu: Zkoušky ohařů

Sama nenapíšeš ale vyzvídáš :o)
Autor: Draha | 17.02.2009 09:04:10
Sama začni na jaké se chystáte s vašimi pesany.<br /> My aby jsme nevyšli ze cviku opět postupně na LZ, ZSVP, PZ a VZ
Re: Sama nenapíšeš ale vyzvídáš :o)
Autor: WostraL | 17.02.2009 10:14:43
No, tak to samé, co vy.....:-))) Jen ty VZ nevím, nevím, uvidíme, uvidíme....

Hele, fakt budete všechy opakovat znova jo......téda......mě ty zkoušky vždycky stojí hafo nervů, tak nevím, nevím, jestli bych si dvakrát po sobě dala to samé......:-))))
Ale asi, snad to chápu dobře, že opakovat lesní, vodní a podzimní zkoušky budete brát jako přípravu na VZ ?
Re: Sama nenapíšeš ale vyzvídáš :o)
Autor: D | 17.02.2009 11:07:09
ano příprava na VZ
Re: Sama nenapíšeš ale vyzvídáš :o)
Autor: WostraL | 17.02.2009 11:56:09
No, jsem já to ale chytrá a předvídavá.....:-)))) A Dájo, přijedete s hafušákama na mezinárodku do Letňan teď na jaře? Rádi Vás uvidíme, s Andreou a Michalem jsem vyplnila přihlášku, dlouho váhali, snad jsem je ale přesvědčila, že čím víc fousků na výstavě, tím lépe. Do Prahy jedeme jen s Garoušem, ale na konci dubna jedeme do Budějovic s obouma....hlavně proto, že u MOK bude probíhat výběr do chovu.....třeba ho vůbec nevyberou a bude s uchovněním vymalováno......budeme jen zkouškovat......
Re: Sama nenapíšeš ale vyzvídáš :o)
Autor: Jarda a Andy | 17.02.2009 12:49:53
tak my teda na vás ve zkouškách určitě nemáme, plánuji Polabské derby, Mem.Josefa Luxe a když ho to bude bavit tak zkusíme podzimky...ale setr, aspoň ten můj, radši lítá po poli, než aby někde dělal "služtičku" a tahal nějaký aporty:-))
Re: Sama nenapíšeš ale vyzvídáš :o)
Autor: WostraL | 17.02.2009 13:10:15
Protože je neumí.....:-))) Tedy spíše, protože jsi ho to nenaučil, tak bodejď by chtěl dělat služtičku......kdybys ho to správně naučil, nechtěl by dělat nic jiného....:-)))
Re: Sama nenapíšeš ale vyzvídáš :o)
Autor: Jarda a Andy | 17.02.2009 14:48:06
tak on ví moc dobře, že existují i Fousci:-)))), hele co říkáš na Dara z Huťské osady? Už si ho vemte prosím vás někam do pole :-)))), protože ten mě tím, že vyhraje s Danou na co se podívaj už "maličko" znervozňuje:-)))
Re: Sama nenapíšeš ale vyzvídáš :o)
Autor: WostraL | 17.02.2009 15:07:39
No, co na Dara říkám, Dara i jeho paničku znám, znám je i osobně, Dar je hezký pejsek, ale zatím je to všechno.......mimochodem, my jsme je vloni na výstavě dvakrát porazili.....:-))) A že pořád vyhrávají....ono, vždycky, když se někdo takhle zviditelní, proflákne, tak pak často vyhrává......A já mám samozřejmě radost, že fousek vyhrává BIG....:-))...případně i BIS.....:-)))
Re: Sama nenapíšeš ale vyzvídáš :o)
Autor: Jarda a Andy | 17.02.2009 15:20:26
tak už zas koukej začít jezdit na výstavy:-))), já jim to taky samozřejmě přeji, jsou oba fajn..a Fousek má výhodu, že jako národnímu plemenu to při nerozhodném výsledku dají radši než nějakému ostrovnímu...no asi budu muset taky maličko vylepšit výstřih handlerky a ubrat na délce sukně:-)))
Re: Sama nenapíšeš ale vyzvídáš :o)
Autor: WostraL | 17.02.2009 15:33:02
Začneme, neboj, jenže Dar je už profláknutej, takže nemáme iluze.....
Jardo :o)
Autor: Draha | 17.02.2009 15:15:05
jenom doplním Lucku.naši psi i když to jsou kontinetálové tak rádi pracují pro svého vůdce a střelenou zvěř umí dohledat a přinést a ono by je to ani jinak nebavilo.bez aportu to není pořádná makačka. A pokud vím tak podzimní trialy jsou i o dohledání a aportování střelené zvěře ne jenom o hledání a jejím vystavení. To znamená práce před výstřelem a po výstřelu. Pokud se jich nezúčastňuješ a psa nepoužíváš při praktické myslivosti (např. hony) tak si vystačíš s hledáním a vystavováním při jarních a letních trialech. A aport nepořebuješ. Za druhé já jsem hrdá na to, že mám všestranného psa a jsem přesvědčena, že i ti co mají všestranného setra (jakéhokoliv GS, IS ...) mají z práce svého psa radost a on ze své práce a vědí že ho mohou v praxi použít skoro na vše kromě norování .
A upřímě, ono to hledání a vystavování (za předpokladu že pes to má dané) a následné klidy nedá tolik práce jako vycvičit psa ke všem disciplínám na VZ........
Re: Jardo :o)
Autor: WostraL | 17.02.2009 15:19:24
Teda Dájo, sama bych to lépe nenapsala....:-))) I když ještě nemáme všestranné ohaře, tak nějaké ty zkoušky za sebou máme a já jsem i tak hrdá, co kluci umí a jak makají.....a největší odměnou pro mě je, když kluci mají radost z vykonané práce a mě, když pochválí jiný zkušenější kynolog, co jsme se psy dokázali a jak naši psy pracují....:-)
Re: Jardo :o)
Autor: Jarda a Andy | 17.02.2009 15:29:42
no jo, však vím, že máte pravdu a nehádám se, ta práce před výstřelem je hlavně o psovi, po výstřelu už to je o výcviku a vůdci...samozřejmě šikovný pes se hodí taky:-)), ale zatím nemám potřebu chodit na hony...a taky jsem špatný vůdce hold...
Re: Jardo :o) :o)
Autor: D | 17.02.2009 16:13:14
hele tolik sebekritiky, :o)))))) to že někdo psa vede jnom na jarní a letní trialy neznamená že je špatný vůdce, to mě ani nikomu jinému kromě rozhodčích na zkouškách nepřináleží soudit
Ať se ti a všem na zkouškách daří a je jedno jaké jsou
a se "služtičkou" jsi si začal ty .o)))))
Lucko :o)
Autor: D | 17.02.2009 14:46:49
Výstava Letňany asi ne, na tu Michala nepřemluvím, spíše klubovku Kutnou Horu a potom ty na které už Bryt pujde do mladých. A podle toho jak ho posoudí tak další a taky aby se nekryli se zkouškami Ara, to je všechno daleko, teď čekám až se konečn zazelená a vyjdem v zelený háj a louky :o)))
Re: Lucko :o)
Autor: WostraL | 17.02.2009 15:09:08
Tak klubovku v Kutné Hoře plánujeme rovněž......se zrzavcem i fousatcem......a pak i klubovku v Kunraticích......:-))) Takže doufám, že se letos někde potkáme......:-))) Je škoda, že do té Prahy nedorazíte......, tak snad v K. Hoře se na 100% uvidíme.....:-)))


Diskuse k tématu: Zkoušky ohařů

  Zobrazit celou diskusi
-
-
-
-
|-
||-
||-
||-
||-
|-
|-
|-
|-
-
-

Vaše fotogalerie

Informace o novinkách emailem
< Červen 2018 >
PoÚtStČtSoNe
123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930

Jaké témata článků by jste zde na portále uvítali?

10% (188)
71% (1390)
7% (135)
11% (213)
2% (44)
Počet hlasujících: 1970
Archiv »

 
Prohledat:
zavřít



Registrace | Funkce systému | Proč se registrovat | Ceník | Kontakty

Úvodní strana | Plemena ohařů | Články | Inzerce | Akce | Diskuse | Soutěže

Autorská práva | Reklama | O portálu Ohaři.eu | Zásady ochrany osobních údajů

Podporujeme | Podpořte náš portál | Mapa webu

Partneři portálu: Jen ty nejaktuálnější informace - to je Bonza! LEPŠÍ WEB

Copyright © 2008 - 2024
Web From Pixels group
design by BORI


Navštivte také: stezka Pustevny | fotogalerie dorty | Faktura Online