navigace: Úvodní strana > Diskuse > Zdraví, strava > Barf > Diskuse

Diskuse k tématu: Barf

barf
Autor: Jarka | 11.02.2009 10:23:37
Krmím syrovým masem cca od Vánoc a pes se po něm zlepšil o 100%. Do tý doby jsme měli problémy s granulema, v podstatě co sežral, to vykadil. Granule s kuřecím jsme nemohli dávat vůbec, neb měl po nich průjem. Tak jsem se začetla a zkusila to a i kuřecí přijímá bez problémů. Pes začal krásně mohutnět, srst má lesklou jak nikdy. A nejlepší je, že se na žrádlo fakt těší a zdlábne ho během chvilky.
Re: barf
Autor: WostraL | 11.02.2009 11:31:55
My krmíme granulema, které máme ověřené a osvědčené, že pesani po nich prospívají.....Svoje psy bych syrovím masem nekrmila......bála bych se pak načínání zvěře.....Vařené maso mají jednou týdne, ale syrové, ani náhodou......u nás to nepřipadá v úvahu.....
Re: barf
Autor: Jarka | 11.02.2009 20:25:47
Jo, už jsem o tom slyšela...my jsme bez PP, tak tohle moc neřeším. Ale těžko říct, jestli si pes spojí, že je pod srstí (peřím) maso..?
Re: barf
Autor: Jana | 11.02.2009 21:35:51
Krmím vařeným i nevařeným masem a ještě se mi nestalo, že pes načal zvěř..
Re: barf
Autor: WostraL | 12.02.2009 06:47:44
Nooo, já jsem se s tím právě setkala, naštěstí ale ne u svých psů, bylo to pro mě varování, že se ze psa, krmeným výhradně syrovým, může stát načínač a proto syrovým nekrmím a nikdy krmit nebudu.

Co máte za psa - psy?
Re: barf
Autor: Zuzi | 18.02.2009 13:23:59
Wostral a nenapadlo Tě, že ten pes načíná třeba úplně z jiného důvodu?
Já se teda s tímto tvrzením ještě nesetkala a to znám plno lidí, co krmí pouze syrovým masem.
Re: barf
Autor: Zuzi | 18.02.2009 13:28:25
Ježiš, já to teď ještě jednou čtu.
To je tak, když někdo píše a až pak přemýšlí.
Já měla na mysli maso vařené.
Tímto se ještě jednou omlouvám
Re: barf
Autor: WostraL | 18.02.2009 14:01:23
Tak teď jsem z toho jelen...:-)
My zkrátka syrovým nekrmíme a krmit nebudeme, krmíme především granulema a a vařeným masem - jen zvěřinou.
Re: barf
Autor: Zuzi | 19.02.2009 10:48:48
Nebuď, to bych měla být spíš já :-D
Já to přečetla v rychlosti a nějak jsem si myslela, že mluvíš o vařeném masu.
Taky krmíme granulemi a vařenou zvěřinou.

Re: barf
Autor: WostraL | 19.02.2009 10:59:45
Tak jsem ráda, že jsme si to vysvětlily...:-))

Jojo, vařená zvěřina, po tom se kluci můžou utlouct.....o víkendu jsme jim vařili hlavu z divočáka - to milují. Hlavně je pak super, že jim tím vývarem zalévám granule - což dělám hlavně teď v zimě. Koukala jsem na stránky Murphyho a Daphné, fakt pěkný....hlavně obdivuji všestranky s Murphym - my se chystáme letos, ale uvidíme....plány jsou velký, jenže dost často vše dopadne jinak, než si člověk naplánuje.
Re: barf
Autor: Zuzi | 19.02.2009 11:08:26
Tak to budu držet pěsti. :-)

A děkuji za pochvalu stránek.
Re: barf
Autor: WostraL | 12.02.2009 06:49:04
No to si piš, že si to spojí, vždyť cvičíme se zvěří, která byla nějak usmrcena, tudíž barva - krev, jde cítit a to samé ze syrového masa.....
Copak máte za psa, jestli se můžu zeptat?
Re: barf
Autor: Jana | 12.02.2009 09:13:43
Angličanky a irčanky. Mám holky pracovně vedený, ještě se mi nestalo, že by mi načaly zvěř. S pozdravem Jana
Re: barf
Autor: WostraL | 12.02.2009 10:21:25
Vždyť nepíšu, že se ze psa musí stát načítač, ale vzhledem k tomu, že vím o případech, kdy se to stalo, tak to neriskuji.....:-)
Irčani jsou fešáci....:-)
Re: barf
Autor: Jolanta | 14.01.2012 19:57:15
Mám rok a půl starou fenku VOK. Krmím granulemi Orijen a občas vařím maso, do vývaru přidávám rýži nebo těstoviny, samozřejmě zeleninu. Prosím o radu, zda můžu ji také občas předhodit uvařenou morkovou kost. Máte s tím někdo zkušenosti? Čtu tady, že někdo dává vepřovou hlavu. To oberete poze maso, nebo dopřejete psovi trošku "zábavy" s celou hlavou? Nemůže mu to ublížit,? Vím, že kuřecí kosti se dávát nemá. Děkuji za odpověď.
Re: barf
Autor: aa | 01.03.2012 20:20:06
Vařená kost může psovi dost ublížit, protože se štěpí.
Re: barf
Autor: Mira23 | 02.02.2023 09:23:16
This is really good news for dogs with https://bubble-shooters.co/ digestive problems. I will try it too
Re: barf
Autor: Mira23 | 02.02.2023 09:23:45
I 100% built everything, but I still didn't receive the accomplishment. I'm not sure if this is a glitch with the game or all the mods I am running. The advanced crafting info feature in the game options already verified each item, and it said that I had completed all the steps. https://bubble-shooters.co/
Re: barf
Autor: christine34 | 29.06.2023 09:59:32
I've read a few items on your website and found it to be quite fascinating and full of good information. https://lego2kdrive.io/
syrové X vařené
Autor: klara | 21.07.2011 11:15:04
Mám 6-ti měsíční štěně VOD, vyzkoušeli jsme dost granulí, vždy superpémiové, i speciální veterinární diety - po všem má můj pejsek nepříliš pevnou stolici :-(. <br /> Pokusně jsem zkusila maso a stolice je senzační, ale bojím se problému s načínáním zvěře. Chtěla bych pejska lovecky vést, ale také bych ho chtěla pořádně krmit. Nemáte někdo zkušenosti s krmením BARF u loveckéhko psa? Opravdu mu budu muset vařit...?<br /> <br /> Díky za Vaše zkušenosti, Klára a Eko
Re: syrové X vařené
Autor: Radka | 25.07.2011 09:47:51
Svoje dvě výmarky (4 roky a 1 rok) krmím syrovým. Starší jsem převedla před rokem, mladší je na syrovém od malička. Starší je lovecky vedená, mladší snad od podzimu bude taky :-). Základ je, že maso musí být vždy alespoň 48 hodin přemražené. Pak prý voní jinak než čerstvé. Kolem mě je spoustu lidí, kteří své lovečáky krmí masem a nikdo s načínáním nemá problém. Naopak jsem už viděla dva granuláře, kterým z aportu kachny zbylo jen trochu peří. Pokud pesovi granule nesedí, zkuste maso a nebojte se toho.
Jinak granule krmím částečně taky, ale jen když jezdíme cvičit a nemám kde nechat maso (nebo zapomenu maso vyndat z mrazáku :-)). Holky krásně prospívají a navíc to vyjde i podstatně levněji, než krmení granulemi.
Re: syrové X vařené
Autor: Martina | 12.10.2011 13:50:50
Máme lovecky upotřebitelnou fenu maďarského ohaře. Tři roky byla krmena kvalitními granulemi. Protože začala mít žaludeční problémy a zjistilo se že po granulích, začali jsme krmit syrovým masem (ačkoliv nás od toho někteří myslivci zrazovali). Nyní takto krmíme již půl roku. A naprosto bez problémů. Zvěř načínat nezačala, naopak úspěšně zvládla lesní a všestranné zkoušky. To, že pes krmený pouze syrovým masem začne načínat zvěř je pouze mýtus (bohužel hodně rozšířený).
Barf / Granule
Autor: Markéta | 28.09.2015 15:02:19
dobrý den,<br /> vím, že se nemají míchat různé druhy krmení psa. Ale i tak ...<br /> Nemáte někdo zkušenosti s tím,že pes dostává průběžne granule i stravu dle BARF?<br /> Mám ročního pejska, víkendy jsme mimo domov a nemám možnost uchovávat syrovou stravu (případně zamraženou přiměřeně ohřát). Krmím ho snad kvalitními granulemi, ale nemyslím si, že je to ideální. Chtěla bych je kombinovat - co nějaké zkušenosti?<br /> Díky, M.
Granule
Autor: Daniel | 11.02.2019 11:44:00
Můžete mi někdo poradit, jak mám poznat kvalitní granule? je jich tolik, že se v tom nedá pořádně orientovat...
Re: Granule
Autor: Erik | 12.02.2019 11:41:30
Nejlepší granule na trhu, jsou podle našich zkušeností granule Brit, které se hodí i k barfování, navíc dělají granule s víc jak polovičním obsahem masa.


Diskuse k tématu: Barf

  Zobrazit celou diskusi
-
|-
|-
||-
||-
||-
||-
||-
||-
||-
|-
|-
|-
-
|-
-
-
-
-
-
-

Vaše fotogalerie

Informace o novinkách emailem
< Říjen 2017 >
PoÚtStČtSoNe
1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031

Jaké témata článků by jste zde na portále uvítali?

10% (188)
71% (1390)
7% (135)
11% (213)
2% (44)
Počet hlasujících: 1970
Archiv »

 
Prohledat:
zavřít



Registrace | Funkce systému | Proč se registrovat | Ceník | Kontakty

Úvodní strana | Plemena ohařů | Články | Inzerce | Akce | Diskuse | Soutěže

Autorská práva | Reklama | O portálu Ohaři.eu | Zásady ochrany osobních údajů

Podporujeme | Podpořte náš portál | Mapa webu

Partneři portálu: Jen ty nejaktuálnější informace - to je Bonza! LEPŠÍ WEB

Copyright © 2008 - 2024
Web From Pixels group
design by BORI


Navštivte také: stezka Pustevny | fotogalerie dorty | Faktura Online