navigace: Úvodní strana > Plemena ohařů > Velký münsterlandský ohař > Další informace

Velký münsterlandský ohař

Foto: Velký münsterlandský ohař

Další informace

VMO a zkoušky

VMO jsou pravidelně a úspěšně předváděni na všech druzích zkoušek včetně vrcholných. V roce 1986 zvítězila na MRK fena VMO Freya z Dianina revíru vedená panem Josefem Radějem. V roce 2002 úspěšně absolvoval MRK pes Tom z Touškovských polí vedený panem Zdeňkem Pilařem. Všestrannými klubovými vítězi se stali VMO Donn v. d. Karbeck, Arak z Korunních Hradeb, Kid z Polesí Sloup, Dina Městská Bažantnice, Faty Nyxe a Tom z Touškovských polí.

V roce 1989 byly uspořádány I. CACIT mezinárodní zkoušky na úrovni VP a LZ. Tyto zkoušky proběhly velmi důstojně za účasti zahraničních vůdců. K prezentaci nastoupilo 18 vedoucích se svými VMO. Vítězem se stal a titul CACIT získal pes Vitus v. Schweizerschlag. Nejlepší z našich VMO byl Aston z Blaníků vedený p. J. Taksem. V roce 1992 byly zkoušky zopakovány jako II. CACIT mezinárodní zkoušky opět na úrovni VP + LZ. Na zkoušky bylo přihlášeno 21 VMO. Vítězem se stala fenka ze SRN CACIT Pola v. d. Langen Weide vedená panem Manfredem Westermeierem. Fenka prokázala vynikající práci hlasiče. Na druhém místě s titulem Res. CACIT se umístila fenka Corry vom Riedlschlag vedená p. Helge Pachnerem z Rakouska. Nejlepší z našich byl na 6. místě Greif vom Wendlinghausen vedený ing. M. Macháčkem.

V roce 1995 se konaly I. CACIT mezinárodní všestranné zkoušky pro VMO a jako tradičně se konaly na Vytůni. Celkem se zúčastnilo 19 VMO ze 4 zemí (Německa, Rakouska, Švýcarska a České republiky). Tituly CACIT a CACT získala fena Anschy v. d. Osterheck vedená p. Schâferem z Německa. Tituly Res. CACIT a Res. CACT obdržel pes Erle v. Henserhof vedený p. Scheucherem z Rakouska. Nejlepším domácím psem byl Andi v. Kaiserstein, vedený p. ing. Macháčkem, který se umístil na čtvrtém místě.

II. CACIT MVZ VMO se konaly v Kladrubech nad Labem v roce 1998. Bylo přihlášeno 10 VMO, z toho dva ze SRN. Vítězem se stala a tituly CACIT a CACT získala fenka Henni vom Freihof vedená p. Wetermeierem ze SRN. Na druhém místě se umístila naše fenka VMO Faty Nyxe vedená p. JUDr. Nývltem a získala tituly Res. CACIT a Res. CACT a titul Všestranný klubový vítěz r. 1998.

III. CACIT MVZ VMO se konaly v roce 2001 ve Hvozdnici u Hradce Králové. Z jedenácti přihlášených VMO byl pouze jeden zahraniční vůdce z Rakouska. Vítězem se stal Tom z Touškovských polí vedený p. Pilařem a získal tituly CACIT, CACT a Všestranný klubový vítěz 2001.

IV. CACIT MVZ VMO se konaly v roce 2004 v Libějovicích nedaleko Vodňan. Zkoušek se zúčastnilo pouze 5 VMO a poprvé se nezúčastnil žádný zahraniční účastník. Vítězem se stal Andy od Funbergu vedený p. Kiewegem a získal tituly CACIT a CACT.

V SRN jsou každoročně pořádány zkoušky chovnosti VMO V. W. HZP. Účast na těchto zkouškách je podmíněna věkem psa do 2 let. Naši vůdci se úspěšně zúčastnily několika ročníků těchto zkoušek. V roce 1988 p. ing. Macháček a Zan od Nezdického potoka, v roce 1989 Alma Nyxe a p. Vaňáč, v roce 1994 Asta z Městce vedená p. Marešem a v následujícím roce Faty Nyxe vedená JUDr. Nývltem. V roce 1997 se V. W. zúčastnil pes Gonzo v. Freihof vedený p. Kostkou a získal titul Vítěz vody. V roce 1999 zvítězil na V. W. pes Eric Ciperro vedený p. Dr. Cincibusem ze SRN, který je naším členem. V roce 2000 absolvoval V. W. pes Ogar od Nezdického potoka vedený p. Mgr. Pršalou a v roce 2001 fenka Hanka Ciperro vedená p. Marešem.

 

VMO a výstavy

K chovu VMO neodmyslitelně patří účast na výstavách. Každoročně je na nich předváděno okolo 30 VMO, někteří kvalitní jedinci i opakovaně. Nelze si zde nepřipomenout jména alespoň některých velkých münsterlandů, kteří získali tituly Český šampion a Mezinárodní šampion krásy, např. Český šampion Ursus v. Schweizerschlag, Český šampion Kid z Polesí Sloup, Interšampion Arno Nyxe a také velmi úspěšný Interšampion, 3x Klubový vítěz, vítěz třídy šampionů na světové výstavě v Dortmundu Omar od Nezdického potoka. I fenky VMO jsou na výstavách velmi úspěšné. Jedná se například o exteriérově výbornou Interšampionku, Českou šampionku a Klubovou vítězku Faty Nyxe, Interšampionku Gary ze Selmického revíru, Interšampionku Chyru Svatoborský revír, Interšampionku a Klubovou vítězku Yasminu v. Hubertus Bründl, Českou šampionku Paty od Nezdického potoka, Českou šampionku a 2x Klubovou vítězku Kiki Svatoborský revír, Českou junior šampionku, Českou šampionku a Klubovou vítězku Vandu od Nezdického potoka.

Chov velkých münsterlandských ohařů je díky obětavosti všech chovatelů na dobré úrovni. V současné době je zapsáno přibližně 1200 štěňat VMO. VMO je jak vynikající lovecký pes, tak vynikající společník v rodině. Svým atraktivním černobílým zbarvením a výbornými povahovými a loveckými vlastnostmi získává stále více příznivců.

Zdroj: http://www.ohardlouhosrsty.ic.cz/

Vaše fotogalerie

Informace o novinkách emailem
< Červenec 2024 >
PoÚtStČtSoNe
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031

Jaké témata článků by jste zde na portále uvítali?

10% (188)
71% (1391)
7% (136)
11% (214)
2% (44)
Počet hlasujících: 1973
Archiv »

 
Prohledat:
zavřítRegistrace | Funkce systému | Proč se registrovat | Ceník | Kontakty

Úvodní strana | Plemena ohařů | Články | Inzerce | Akce | Diskuse | Soutěže

Autorská práva | Reklama | O portálu Ohaři.eu | Zásady ochrany osobních údajů

Podporujeme | Podpořte náš portál | Mapa webu

Partneři portálu: Jen ty nejaktuálnější informace - to je Bonza! LEPŠÍ WEB

Copyright © 2008 - 2024
Web From Pixels group
design by BORI


Navštivte také: stezka Pustevny | fotogalerie dorty | Faktura Online